Geroji patirtis

2016-2017 m.m.

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ METODINĖ-PRAKTINĖ KONFERENCIJA

 „EFEKTYVIŲ UGDYMO BŪDŲ ŠIUOLAIKINIAME DARŽELYJE KŪRIMAS, NAUDOJANT PASAKAS“

Spalio 4 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“ vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinė-praktinė konferencija „Efektyvių ugdymo būdų šiuolaikiniame darželyje kūrimas, naudojant pasakas“. Pedagogai išklausė įdomių pranešimų, pasidalino gerąją patirtimi. Buvo supažindinti su vaikų literatūros naujovėmis, šiuolaikiniais ugdymo būdais, aktualiais dirbant su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais, sudarant ugdymo programas.

Pasidalinta pasakojimo meno Anglijos ir Olandijos patirtimi, išgirsta naujų idėjų iš tarptautinės vaikų ir jaunimo knygų tarybos Naujojoje Zelandijoje  organizuoto kongreso „Vaikų literatūros vieta daugiakultūriniame pasaulyje“, supažindinta su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus  viešojoje bibliotekoje vykstančiais renginiais ir susitikimais su vaikais.

Mūsų darželio pedagogė Regina Vaitkevičienė dalyvavo konferencijoje su stendiniu pranešimu „Pasaka vaiko ugdo ir moko“.

Auklėtoja Regina norėjo sužinoti vaikų mintis apie pasaką, ką jos reiškia vaiko gyvenime.

VAIKŲ MINTYS APIE PASAKĄ

 • Pasakos – tai yra knygutės. Pasakos išmokina pasakoti. Man mama vakare ne skaito, tik kalba (Ieva, 5m.).
 • Vakare man mama seka pasaką „Mano batai buvo du“. Aš dar mėgstu pasakas apie gerus vilkus, kurie nieko neskriaudžia (Adelė, 5 m.).
 • Tėtis seka pasakas vakarais apie Meškiną Laiškanešį, vienakojį slieką. Dažniausiai seka per atostogas, per savaitgalius, kai tėveliai turi daugiau laiko. Pasakas reikia sekti todėl, kad vaikams patinka (Haroldas, 5m.).
 • Mėgstu pasakas apie Raudonkepuraitę. Man dažniausiai seka pasakas seneliai vakarais ir rytais. Iš pasakų sužinau, ko nėra gyvenime, nes iš tikrųjų undinėlių nėra, o pasakose jos yra (Saulė, 5m.).
 • Aš pati noriu pasakoti pasakas apie princeses (Austėja, 5 m.).
 • Pasakos tai yra herojai. Man patinka pasaka apie Raudonkepuraitę. Ji- mano mylima, mėgstama ir smagi (Rugilė, 5m.).
 • Man dažniausiai mama paskaito pasakas iš knygutės. Patinka visokios pasakos. Pasakos biški skaityti pamokina. Vaikai daug sužino. Pasakos pamokina gerų darbų (Mantas, 6m.).
 • Pasakas man seka auklėtoja ir mama. Mėgstamiausios yra apie Auksaplaukę, nes ten yra arklys Maksas. Pasakas reikia sekti, nes vaikai nori (Vasarė, 6m.).
 • Man patinka pasakos apie pikčiurnas ožiukus, apie Auksaplaukę. Dar patinka Donaldo nuotykiai. Dažniausiai tėtis seka vakare. Pasakos reikalingos, kad susapnuotum nebaisų sapną (Adrijus, 6m.).
 • Mėgstu pasakas apie katinus. Tėtis vakare paseka. Pasakas reikia sekti, kad vaikai užmigtų. Jos išmokina dailumo ir kruopštumo (Aušrinė, 6m.).

KONFERENCIJA „Sveikos gyvensenos įtaka tolimesniam vaiko asmenybės vystymuisi“

 • Mums labai svarbu vaikų sveikata, jo emocinė būsena, saugi aplinka.

2015 m. gegužės mėnesį Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“ vyko respublikinė ikimokyklinių ugdymo įstaigų konferencija „Sveikos gyvensenos įtaka tolimesniam vaiko asmenybės vystymuisi“. Buvo pristatyta daug įvairių pranešimų. Tai rodo, kad mūsų šalies  darželių patirtis šioje srityje labai plati ir įvairi. Apie vaiko sveikos gyvensenos formavimą įtakoje daug kasdienių faktorių, veiklų: sveika mityba, sportas, aplinka ir kt.

Mūsų įstaigos pranešimas priminė, kad sveiką gyvenseną formuoja ir saugus elgesys gatvėje.  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Vaitkevičienė dalyvavo su stendiniu pranešimu „Mano draugas – atšvaitukas“.

a

KONFERENCIJA „Kūrybiškas pasakų pritaikymas ugdymo procese“

 

 • 2015 m. kovo 17 d. Vilniaus savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko respublikinė metodinė-praktinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų konferencija „Kūrybiškas pasakų pritaikymas ugdymo procese“.

Konferenciją organizavo Vilniaus lopšelio-darželio „Ozas“ direktorė Aidana Baravykaitė-Dagienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rūta Gekienė, VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė ir Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakulteto Socialinio ugdymo katedros vedėja doc. dr. Sigita Burvytė ir Vilniaus lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Bronė Baravykienė.

Šioje konferencijoje dalyvavo ir vaikų darželio „Naminukas“ pedagogai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Vaitkevičienė pristatė stendinį pranešimą „Pasaką seku, pasaką kuriu“.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Marija Kobzakienė savo grupėje su vaikais pasigamino daug įvairių darbelių pasakų motyvais. Priemones pasirinko iš buitinių atliekų. Vaikams kūrybinio entuziazmo užteko.

b c

METODINIO RATELIO „NERIS“ RENGINYS „Visuotinių mankštų įvairovė“

 

 • 2014 m. balandžio mėnesį mūsų pedagogai dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinio ratelio „Neris“ renginyje „Visuotinių mankštų įvairovė“, kuris vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pušaitė“.

Sveikatinimo veiklos tikslas: pedagogų tarpe skatinti mankštinimosi poreikį sveikos gyvensenos palaikymo srityje, išjudinti organizmą ir kasdienę mankštą paversti bendru įpročiu. Po mankštos jaustis žvaliems, energingiems ir pakilios nuotaikos.

Mūsų pedagogų mankštos pavadinimas „Pabudome ir kelkimės“.

d

Sportuoja ne tik pedagogai, bet ir mūsų vaikai kiekvieną rytą.  Smagias, linksmas, nuotaikingas mankštas rytais praveda grupių auklėtojos.  Linksma mankšta ir gera nuotaika nuteikia vaikus  kitoms įvairioms veikloms.

e f

METODINIO RATALIO „NERIS“ EDUKACINĖ VEIKLA „Žaidžiantis pedagogas“

 

 • Koks pedagogas ? Ar jis gali būti ir žaidžiantis? Būtinai auklėtoja turi būti žaidžianti ir mokanti, žinanti daug įvairių žaidimų. Vaiko veikla darželyje  – žaidimas. Per žaidimą vaikas yra ugdomas ir mokamas.

2014 m. lapkričio mėnesį kilo idėja ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodinio būrelio „Neris“ pedagogams pažaisti. Renginys „Žaidžiantis pedagogas“  vyko lopšelyje-darželyje „Pušaitė“. Dalyvavo Lietuvos edukologijos universiteto Socialinio ugdymo katedros vedėja, VŠĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė doc.dr. Sigita Burvytė bei psichologė dr. Aistė Ališauskienė.

Mūsų darželio pedagogai taip pat  dalyvavo pristatydami  du žaidimus “Marakatamba“ ir „Linksmoji kepurė“.