Konkursai, parodos, iniciatyvos

SAVAITĖ  BE  PATYČIŲ 2018

Kovo 19-25 dienomis dalyvavome veiksmo savaitėje „Be patyčių“. Kalbėjome apie draugus ir draugystę, diskutavome kaip susirasti draugą ir išsaugoti draugystę, žaidėme draugystės ratelius, kūrėme palinkėjimus draugui.

Kiekviena grupė kūrė savo „Draugystės knygą“.

TOLERANCIJA  2017

Mūsų įstaiga prisijungė prie Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo. Visą savaitę grupėse vyko pokalbiai apie draugystę, mandagumą, supratimą, užuojautą, pagarbą draugui, savo artimam. Šiemet tolerancijos simbolis – rankos. Mūsų vaikų rankos darė daug gerų darbelių. Vaikai piešė, karpė, spalvino, dažė savo rankeles. Iš jų kūrė medį, saulė. Daugybė spalvotų rankų – vaikų ir pedagogų – papuošė darželio stendus.

ŽIBINTŲ DIENA

 Lapkričio 10 d. pavakarę takas į darželį pasipuošė žibintais. Tėveliai, eidami pasiimti savo vaikų, neslėpė savo susižavėjimo, džiaugėsi gražiu vaizdu. Prietemoje vaikų pagaminti popieriniai ir išskobti moliūgų žibintai skleidė malonią šviesą ir džiugino visus.

VITAMINIZUOTAS 2017

 Mūsų darželis dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuotame ir jau tradicija tapusiame konkurse „Vitaminizuotas 2017“. Šis konkursas skirtas paminėti Europos sveikos mitybos dieną – lapkričio 8-ąją. Visą savaitę (lapkričio 6-10 dienomis) grupėse vyko veiklos apie vaisių, daržovių ir kitų sveikatai naudingų produktų reikšmę sveikatai, vaikams buvo aiškinama kaip patiems pasirinkti sveikatai naudingus, pilnaverčius maisto produktus. Vaikai sužinojo apie vandens svarbą organizmui, analizavo „Maisto pasirinkimo piramidę“, žaidė didaktinius žaidimus apie sveiką ir nesveiką maistą, dalinosi savo mintimis apie maitinimąsi namuose ir darželyje, valgė daug vaisių ir daržovių.

Kiekviena grupė gamino, kūrė sveiko maisto produktų muliažus, iš kurių dėliojo maisto pasirinkimo piramides.

Mūsų mažiausieji „Paukštelių“ grupės vaikai kūrė dirbtinius maisto produktus iš švelnios spalvotos vilnelės.

„Drugelių“ grupės vaikai su auklėtoja piešė, spalvino ir įlaminavo vaisius, daržovės ir produktus, kuriuos reikia vartoti kasdien ir kurių reikėtų vengti.

Priešmokyklinės „Nykštukų“ grupės vaikai kūrė maisto produktų muliažus glamžydami spalvotą popierių.

Darželyje išrinkome laimėtoją – grupę, kurios sveiko maisto produktų muliažai buvo įdomiausi, gražiausi bei gausiausi. Tai „Bitučių“ grupė, kuri lipdė, kūrė dirbtinius maisto produktus iš miltų, druskos ir vandens tešlos, jai guašu suteikdami spalvą. Vaikai pagamino rinkinį net iš 23 dirbtinių maisto produktų.

Šiemet Visuomenės sveikatos biuras konkurse „Vitaminizuotas 2017“ dalyvaujančiam darželiui dovanojo  metodinę priemonę – organinio stiklo maisto pasirinkimo piramidę. Vaikai savo pagamintus dirbtinius maisto produktus dėjo į šią piramidę, komentavo produktų naudą, džiaugėsi savo sukurtais darbeliais.

VAIKŲ, TĖVŲ IR PEDAGOGŲ DARBŲ PARODA

„RUDENINIAI KAROLIAI“

 Ruošdamiesi „Rudenėlio pramogoms“ organizavome vaikų, tėvų ir pedagogų darbų parodą „Rudeniniai karoliai“. Parodoje puikavosi gražūs, spalvingi papuošalai – vėriniai, karoliai – iš pačių įvairiausių rudens gėrybių: uogų, vaisių, daržovių bei gamtinės medžiagos. Mus labai pradžiugino, dar kartą pamatėme ir įsitikinome, kokie išradingi ir kūrybingi mūsų tėveliai, vaikai ir pedagogai.

IŠ PROJEKTO „APIBĖK MOKYKLĄ“

Mūsų darželis propaguoja aktyvią ir prigimtinę vaikų veiklą – judėjimą, todėl prisijungėme prie Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotos akcijos „Apibėk mokyklą“.

Rugsėjo 18 d. stojome prie starto linijos ir kartu – vaikai ir auklėtojos – bėgome aplink darželį. Kas bėgo ratą, kas du, o kas sparčiu žingsniu žygiavo. Vaikai buvo aktyvūs, nestokojo geros nuotaikos.

Projektas tęsis dvi savaites.

O gal „Apibėk darželį“ taps mūsų darželio tradicija ir vaikai kasdien išėję į lauką apibėgs arba apeis aplink darželį?

 

FESTIVALIS „LAIŠKAS ŽEMEI“

Kovo 20 dieną „Nykštukų“ grupės vaikai dalyvavo Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivalyje „Laiškas Žemei“, skirtame Pasaulinei Žemės dienai paminėti, Vilniaus lopšelyje-darželyje „Rūta“. Festivalyje skambėjo žodžiai, dainos, linkėjimai Žemei. Mūsų darželio vaikai atliko meninę kompoziciją „Vienos pievos istorija“. Renginį vainikavo bendras dalyvių šokis Žemei. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, žemės riešutais bei saldumynais.

TAUTINIO ŠOKIO FESTIVALIS „TAI PAŠOKSIM GRAŽIAI“

 Vasario 14 dieną mūsų darželio „Nykštukų“ grupės vaikai dalyvavo Tautinio šokio festivalyje „Tai pašoksim gražiai“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės 99-sioms metinėms paminėti. Festivalis vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vieversys“. Mūsų šokėjai atliko muzikinę kompoziciją pagal lietuvių liaudies dainą „Tu girela Lietuvos“. Festivalyje tautinius šokius šoko vaikai iš Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajonų vaikų darželių. Taip pat dalyvavo svečiai iš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro – „Ugnelės“ kolektyvo šokėjai. Dalyvius šventiškai nuteikė tautiniai rūbai, tautiniai šokiai, gražios  tautos tradicijos. Šokėjai buvo apdovanoti diplomais ir „saldžiomis dovanomis“ – saldainiais.

Skaitovų konkursas „Tau, vaikuti, dovanoju skambią skambią kalbą“

Vasario 2 dieną priešmokyklinės „Paukštelių“ grupės geriausi skaitovai dalyvavo skaitovų konkurse „Tau, vaikuti, dovanoju skambią skambią kalbą“, kuris vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“. Vaikai deklamavo apie Lietuvą, gimtinę, gintarėlius. Vertinimo komisija visus vaikus įvertino puikiais balais – „besišypsančiomis  gėlėmis“. Konkurse taip pat dalyvavo skaitovai iš Vilniaus lopšelių-darželių „Pušaitė“ ir „Atžalėlės“. Į darželį sugrįžome su dovanomis – diplomais ir knygelėmis.

NEUŽMIRŠTUOLĖS SAUSIO 13-AI ATMINTI

 Sausio 13-ąją neužmirštuolių žiedais pasipuošė ne tik vaikų širdelės. Neužmirštuolės „pražydo“ ir mūsų darželio kieme ant sniego. Melsva „neužmirštuolių pieva“ simbolizavo atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę, ragino prisiminti, kas buvo skaudu, tikra ir svarbu.

TOLERANCIJOS  DIENOS  PAMINĖJIMAS

 Mūsų darželis prisijungė prie tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo. Pedagogai grupėse su vaikais kalbėjosi apie pagarbą, supratingumą kitam, gražius tarpusavio santykius bei draugiškumą. Kūrėme bendrus grupių plakatus su Tolerancijos paukščiais. „Nykštukų“ grupės vaikai iš savo rankyčių trafaretų suklijavo puošnią baltą „Tolerancijos paukštę“. „Bitučių“ grupė sukūrė bendrą paveikslą „Tolerancijos paukščių pulkelis“, o „Paukštelių“ grupė – „Margi kaip geneliai Tolerancijos paukšteliai“. Mūsų mažiausieji „Drugelių“ grupės vaikai dar tik mokinosi piešti paukštelį.

Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ 

Mūsų darželis dalyvavo respublikiniame ugdymo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“. Projektas aktualus šiandieniniame gyvename, kadangi visi skubame, bėgame, lekiame ir vis mažiau pažįstame mus supančią aplinką ir pastebime  gamtos grožį. Todėl buvo siūloma bendra pedagogų, vaikų ir šeimos narių ugdomoji-pažintinė veikla –  keliauti su vaikais į saulėtą oranžinę kelionę, siekiant geriau pažinti aplinkinį pasaulį.

Kelionė prasidėjo nuo mažos sėklytės, kurią vaikai su auklėtoja pasėjo savo grupėje. Toliau stebėjome, prižiūrėjome savo „žaliąsias palanges“. Stebėjimas, daigelio iš sėklos išaugimo laukimas skatina vaiko smalsumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti dienos šviesą.

Per Šeimos šventę daigelis iškeliavo į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais augino, prižiūrėjo moliūgėlį – stebėjo jo žydėjimą, vaisiaus užmezgimą. Tai didelė patirtis vaikui.

Rudenį, su rūpesčiu ir meile išaugintas moliūgas, sugrįžo į darželį. Spalio 7 d. – Tarptautinę Šypsenos dieną – suteikdami vaikams naujų įspūdžių visi drauge sukūrėme ilgą saulėtą oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas vagonėlis – tai bendras pedagogų, vaikų ir tėvų bendradarbiavimo vaisius.

Mūsų oranžinis saulėtas traukinukas susidėjo iš 42 moliūgų, kurio ilgis buvo 8,75 m. Didžiausias moliūgas – garvežys  svėrė 19 kg, jo skersmuo buvo 40 cm. Visai darželio bendruomenei, o ypač vaikams, tai buvo didžiausio džiaugsmo, nuostabos ir daugybės teigiamų emocijų įvykis.

Projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ pabaiga -per Šv. Martyną – žibintų  dieną lapkričio 11 d. Pasigaminsime iš moliūgų žibintus ir uždegsime grupėse žvakutes, kaip šviesos ir gėrio simbolį.

Lapkričio 8 d. – Europos sveikos mitybos dieną gaminsime patiekalus iš moliūgų, kursime receptus.

Labai džiaugiamės šiuo projektu, kuris praturtino mūsų patirtį, įkvėpė bendrai veiklai, sustiprino darželio ir šeimos bendradarbiavimą ir visiems suteikė pozityvių emocijų.

Futboliukas „Atžalėlėse“

„Sportas – sveikata, „Naminukas“ – jėga!“. Su tokiu plakatu priešmokyklinės „Drugelių“ grupės vaikai gegužės 6 d. keliavo į kaimyninį Vilniaus lopšelį-darželį „Atžalėlės“. Ten vyko sporto renginys „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ – vaikų futbolo aikštelės atidarymas. Mūsų „Naminuko“ komanda žaidė su Vilniaus lopšelio-darželio „Žiogelis“ mažaisiais futbolininkais ir sulaukė didžiulio savo sirgalių palaikymo. Daugiausiai emocijų sukėlė auklėtojų ir Futbolo federacijos atstovų žaidimas. Nugalėjo draugystė! Renginį lydėjo vaikų plojimai ir puiki nuotaika.

„Ried saulelė aplink dangų“

Gegužės 2 d. mūsų darželio „Paukštelių“ grupės vaikai dalyvavo Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų folkloro festivalyje „Ried saulelė aplink dangų“, kuris vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje „Molinukas“. Tai jau kelintą pavasarį tradicija tapęs mūsų dalyvavimas folkloro festivaliuose. Vaikai atliko lietuvių liaudies dainą „Pamačiau kukutį“, minė mįsles, išsakė linksmus paporinimus, pašmaikštavimus apie kukutį. Visus lydėjo puiki nuotaika, geros emocijos. Konkurso pabaigoje bendri visų dalyvių rateliai ir žaidimai dar kartą parodė, kad liaudies kūryba kelia nuotaiką, suteikia energijos ir gyva visų mūsų širdyse.

 

Raktelis mamai 2016

 Mūsų darželis prisijungė prie tarptautinio meno projekto, skirto Motinos dienai, „Raktelis mamai 2016“. Vaikai kartu sus savo grupių auklėtojomis kūrė – kirpo, klijavo, spalvino, aplikavo – įvairius raktus. Balandžio 29 dieną įvairiaspalviai raktai bei rakteliai papuošė lauko aikšteles. Pasipuošę medžiai, krūmai ir gėlynai sveikino mamas su Motinos diena.

 

DARŽELIO  HIMNO  PRISTATYMAS  

 

Kovo 15 d. dalyvavome Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų himnų pristatyme. Savo darželio himną ir logotipą pristatėme Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų metodiniame ratelyje „Neris“. Vaikų lopšelyje-darželyje „Pušaitė“ dainavome apie savo „Naminuką“ ir dėliojome logotipą – dėlionę. Po to turėjome galimybę sudėti  kitų darželių logotipus. Buvo įdomu, smalsu ir smagu!

Meninis projektas- tęstinis, skirtas MAMAI

2015 m.„Vėtrungė mamai“

 as

KONKURSAS „VITAMINIZUOTAS“

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kasmet  organizuoja  konkursą „Vitaminizuotas“. Lapkričio 8 d. minima kaip Europos sveikos mitybos diena. Šiuo laikotarpiu mes primename ir skatiname tėvus atkreipti dėmesį į savo ir vaikų mitybą. Labai svarbu, kad tai būtų subalansuotas visavertis mitybos poveikis sveikatai ir kad tai suprastų vaikai.

Prisimename, kad sveikos mitybos piramidę sudaro  vaisiai ir daržovės ir  kiti naudingi produktai, svarbūs augančių vaikų sveikatai.

Auklėtojos tą savaitę inicijuoja vaikų veiklas, žaidimus susijusius su sportu, judėjimu, sveika mityba.

Gamina grupėse įvairias salotas, patiekalus iš vaisių ir daržovių. Užrašo receptus, iliustruoja juos ir pateikia tėvams.

Smagiausias veiklos momentas – pagaminto patiekalo ragavimas ir vaišinimas draugų. SKANAUS!

 

Dalyvaujame šiose akcijose:

  • „Tolerancijos diena“. Mano draugas gali būti ir kitoks. Aiškinamės , kalbamės su vaikais, piešiame, kuo gali būti kitoks.

 

Darželio pedagogai  moko  vaikus etiškumo, mandagumo, tolerantiškumo, supratingumo ir kitų etikos normų, kito ir kitokio priėmimą, pagarbą ir kantrybę.

2013 m. Tolerancijos simbolis – Gėlė. Vaikai piešė, gamino įvairias gėles, nes gėlė  visuomet kelia teigiamas emocijas.

2014 m. Tolerancijos simbolis –Knyga. Vaikai kūrė tolerancijos knygas.

asaaa

 

„Vaikų linijos“ organizuojama akcija veiksmo savaitė „Savaitė be patyčių“.

  • Šia iniciatyva siekiama gerinti  bendrą emocinę vaiko savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio  „Savaitė be patyčių“ – norime atkreipti visuomenės (mūsų ugdytinių tėvų) dėmesį į vaikų agresyvų elgesį, patyčias. Gerbti draugus, neskriausti mažesnių mokomės nuo pirmų dienų darželyje.

 

  • Akcija „Darom“ –reiškiame padėką Žemei, jos saugojimui ir savo aplinkos švarinimui. Ugdome vaikų sampratą apie ekologiją ir aplinkosaugą.  Rengiame piešinių parodas,  skirtą Žemės dienai pažymėti.

qweqwqwq

  • „ENO“ tarptautinis projektas, kurio idėją palaikome, kiekvienais metais savo darželio teritorijoje su tėvelių pagalba pasisodiname medelių ir kitokių augalų.

a s

 

Darželio bendruomenės narių meninės raiškos konkursai,  iniciatyvos.  

  1. „Eglutė kitaip“. Kasmet organizuojama darbuotojų darbelių paroda „Eglutė kitaip“.

d

      2. „Rudeninė Skrybelė“. Tradicija tapusi įvairių darbų paroda iš rudens sodo, daržo, miško gėrybių. Šioje parodoje dalyvauja vaikai, tėveliai ir darbuotojai.

aa ss

 

Vaikai dalyvauja miesto renginiuose, konkursuose:

1.Folkloro festivalis „Šilumai, gražumai pavasarėlio“.

asas

(Iš folkloro festivalio „Šilumai, gražumai pavasarėlio“)

 

  1. Menų festivalis „Jaunųjų talentų beieškant“.

 

     3. Paroda „Kuriu knygą apie savo miestą Vilnių“.

 

aqwwe