Pramogos ir šventės

ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE

(Klinikų g. 5)

Labai visi laukėme Kalėdų. Gaila, kad jos taip greit praėjo ir atėjo metas atsisveikinti su Kalėdų eglute. Tad vėl visi sugužėjome į salę pasidžiaugti eglute ir atsisveikinti su ja. Ta proga visi šokome, dainavome, eilėraščius deklamavome ir draugiškai nupuošėme eglutę.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

ATSISVEIKINIMAS SU KALĖDŲ EGLUTE

(Smėlio g. 13)

Sausio 4 d. vaikai susirinko prie Kalėdinės eglutės. Baigėsi šventinis laikotarpis ir jau atėjo metas atsisveikinti su eglute. Vaikus nustebino Trijų Karalių eisena, kurie atėjo pasipuošę spalvingais apsiaustais, pasidabinę „aukso“ karūnomis ir nešini dovanomis. Vaikai prisiminė Kalėdines daineles, šokius, žaidimus ir džiaugėsi Karalių dovanomis. Visi smagiai pasilinksmino ir atsisveikino su eglute iki kitų metų.

„VARPELIŲ“ KALĖDOS

(Klinikų g. 5)

Gruodžio 18 dieną patys mažiausieji darželyje „Varpelių“ grupės vaikučiai šventė Kalėdas. Visi susirinkome salėje ir kartu su tėveliais, kad būtų jaukiau ir drąsiau, šokome, skambinome varpeliais, žaidėme su snaigėmis, „važiavome“ rogėmis prie Kalėdinės eglutės ir ten radome maišą dovanų, kurios vaikus nudžiugino.

Parengė vyresnioji auklėtoja Julija Morozienė

KALĖDŲ ŠVENTĖ 

(Klinikų g.5)

Gruodžio 20 dieną ,,Saulučių“, ,,Drugelių“ ir ,,Bitučių“ grupių vaikučiai kartu su auklėtojomis vyko į ,,Lėlės“ teatrą. Smagi išvyka prasidėjo nuo kelionės autobusu. Atvykus į teatrą vaikučius pasitiko žaismingi seniai besmegeniai. Vėliau žiūrėjome šešėlių teatro spektaklį ,,Baltos pasakos“. Po spektaklio snieguolė pakvietė vaikus kartu pažaisti. Savo apsilankymu vaikučius pradžiugino Kalėdų senelis, kuris kartu žaidė, šoko ir įteikė vaikams dovanėles. Vaikai džiaugėsi ir patytė daug įspūdžių.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

SUSITIKIMAS SU KALĖDŲ SENELIU

(Smėlio g. 13)

Gruodžio 19 d. „Paukštelių“, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikai važiavo į „Lėlės“ teatrą. Vaikus sutiko, su jais žaidė ir linksminosi Seniai Besmegeniai. Susikaupę ir susidomėję žiūrėjome šventišką kalėdinį spektaklį H. K.Anderseno „Baltos pasakos“. Po to vaikų laukė siurprizas – susitikimas su Kalėdų Seneliu, linksmi pokštai, žaidimai ir žinoma Kalėdų Senelio dovanos. Vaikai grįžo į darželį pilni įspūdžių, linksmi ir laimingi.

Mūsų mažiausieji „Nykštukų“ grupės vaikai laukė Kalėdų Senelio darželyje. Kalėdų Senelis su Nykštuke vaikus aplankė gruodžio 20 d. Vaikai klausėsi Kalėdų Senelio dainelių, šoko, žaidė visi kartu su tėveliais ir džiaugėsi Kalėdų Senelio dovanomis.

KALĖDINĖS EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

(Smėlio g. 13)

Gruodžio 14 d. visi linksmai nusiteikę susirinkome prie darželio Kalėdinės eglutės sekti „Baltos žiemos pasakos“.

„Nykštukai“ pasipuošę kepurėlėmis ir spalvotomis skraistėmis pradėjo baltą pasaką žaisdami su baltu debesėliu,  šokdami ir dainuodami.

„Paukšteliai“ – snieguolės ir šaltukai – pasiėmę muzikos instrumentus užgrojo puikią žiemos melodiją ir ėmė suktis ratu.

„Drugeliai“ buvo tolimosios Antarktidos gyventojai – pingvinai, kurie daug sportavo, treniravo savo kūną ir ruošėsi žiemos olimpiadai. Sužinoję, kad pas mus vyks eglutės įžiebimo šventė, atskubėjo ir norėjo pirmą kartą pamatyti eglutę.

„Bitutės“ kūrė baltą paveikslą – šoko su baltomis juostomis, o baltas angelas, įsitaisęs ant debesėlio stebėjo viską aplinkui. Nusileidęs prie eglutės, palietė ją stebuklinga lazdele ir eglutė suspindo visomis spalvomis. Buvo nuostabu…

Šventę vainikavo fejerverkai, iššovę spalvoto ir blizgaus popieriaus juostelių. Vaikai džiaugėsi ir patyrė daug teigiamų emocijų.

EGLUTĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

(Klinikų g.5)

Gruodžio 6 dieną vyko eglutės įžiebimo šventė. Linksmai nusiteikę ir pilni šventinio jaudulio laukėme eglutės įžiebimo. Visi drauge šokome, dainavome, eilėraščius deklamavome ir įžiebėme Kalėdų eglutę. Šventę vainikavo fejerverkai

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

ADVENTINĖ VAKARONĖ

(Smėlio g. 13)

Gruodžio 11 dienos pavakary susirinkome į Adventinę vakaronę. Darželyje svečiavosi folkloro kolektyvas „Kadagys“ su programa „Metų riba“. Sužinojome, ką ilgais žiemos vakarais veikdavo mūsų senoliai, kokius darbus dirbdavo. Prie uždegtos žvakelės, susikaupę klausėmės pasakojimų apie Adventinio laikotarpio senovinius papročius, dirbamus darbus, orų spėjimus. Išgirdome pasaką apie javus – miežius, kviečius, rugius, sužinojome, kodėl rugelis vadinamas žiemkentėliu. Sužinojome, kodėl mūsų proseneliai gerbė duonelę, kaip sunkiai dirbo, kol ji atsirasdavo ant jų stalo. Ragavome juodos ruginės duonelės ir gardžiavomės ja. Pirmą kartą pamatėme, kaip atrodo spragilas ir kaip senovėje mūsų proseneliai kuldavo rugelius. Visi kartu „kūlėme“ ir skandavome pagal taktą: „tau“ – „man“.

Klausėmės Kalėdinių dainų, minėme mįsles. Kartu su folkloro kolektyvo atlikėjais šokome liaudies ratelius.

ŽIBINTŲ DIENA      

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 9 dienos (Šv. Martyno išvakarėse)  pavakary darželio kiemą papuošė žibintai. Jie apšvietė pagrindinį taką į darželį. Lapkričio dienos trumpos, niūrios ir tamsios, todėl norisi jas padaryti linksmesnes, šviesesnes ir jaukesnes.

Visų grupių vaikai ruošėsi Žibintų dienai. Vieni darė žibintus iš popieriaus, kiti guašu dekoravo stiklainius.

Jaukiai apšviestas takas džiugino visus – ir vaikus, ir tėvelius. Žibintų šviesa palietė kiekvieną širdį. Norėjosi būti kartu, gėrėtis nuostabiu vaizdu ir nesiskubinti namo.

„RUDENĖLIO PRAMOGOS“  (Smėlio g. 13)

Spalio 24 ir 25 dieną darželyje vyko „Rudenėlio pramogos“.

„NYKŠTUKAI“ pasipuošę spalvingais apsiaustėliais kartu su auklėtojomis džiaugėsi rudenėliu – šoko, žaidė su įvairiaspalviais lapeliais, balionėliais ir sulaukė siurprizo.

„DRUGELIAI“ piešė rudenį, džiaugėsi jo spalvomis, pokštais ir voverytės užaugintais grybais. O talentų šou kartu su tėveliais sukėlė daug teigiamų emocijų. Tėvai su savo vaikais šoko, dainavo, deklamavo, minė mįsles ir demonstravo rudens madas bei vaišino rudens gėrybėmis.

„PAUKŠTELIAI“ dainavo, deklamavo apie gausią obuolių šeimyną, kurią užaugino rudenėlis. Minė mįsles, žaidė pirštelių žaidimus ir mokė tėvelius.

„BITUTĖS“ tapo žydrais lietaus lašeliais. Jie skyrė rudeniui gražiausias eiles ir daineles. Lietaus lašeliai „sukėlė“ lietų, grojo pačiais įvairiausiais instrumentais, o šokis su skėčiais džiugino visus.

 

RUDENĖLIO PRAMOGA

 (Klinikų g. 5)

Visi dideli ir maži, tėveliai ir mamytės, broliukai ir sesutes, močiutės ir seneliai dalyvavo rudenėlio pramogoje ,,Rudens dirbtuvės“, kuri vyko darželio kieme. Vaikučiai visus pasitiko su dainomis ir šokiais. Pramogos metu visi išbandė Ebru meną – tapybą ant vandens, sudalyvavo keramikos dirbtuvėse, gamino rudens gėles, įveikė užduočių labirintus, dalyvavo aštuonkojo gamyboje bei pasigamino rudens karūną. Visiems buvo linksma ir smagu praleist vakarą kartu

Rugsėjo 1- osios rytmetis lopšelyje-darželyje ,,Naminukas“

(Klinikų g. 5)

Rugsėjo 1-oji, tai šventė ne tik mokyklinukams, bet ir mažiesiems ikimokyklinukams. Tad šventinį rugsėjo 1-osios rytą vaikučių laukė staigmena. Skambant linksmai muzikai  pelytė Mikė pasitiko vaikučius darželio kieme. Visi buvo nustebę ir labai džiaugėsi Mikės apsilankymu. Pelytė kartu su vaikais šoko, žaidė, pramogavo ir linkėjo vaikučiams daug džiugių ir smagių akimirkų darželyje.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė