Ugdomosios veiklos

MAN SKANU, KAI PATS GAMINU

Lapkričio 16 dieną „Drugelių“ grupės  (Smėlio g. 13) auklėtoja Regina Karlonienė vedė atvirą veiklą „Man skanu, kai pats gaminu“ ir dalinosi gerąja patirtimi su darželio kolegėmis. Visą savaitę su vaikais kalbėjo apie sveiką ir nesveiką maistą, piešė vaisių ir daržovių širdeles, darė „Vitaminų knygeles“, skaitė knygeles apie vaisius, daržoves, vitaminus.

Vaikai įtvirtino ir papildė savo turimas žinias apie sveiką maistą, vitaminus. Vyko diskusija prie „Maisto pasirinkimo piramidės“.

Dar kartą prisiminė vaisius ir daržoves – stengėsi sugalvoti kuo daugiau vaisių ir daržovių pavadinimų.

Su didžiuliu susidomėjimu per kompiuterį klausėsi dainelės „Vaisiai ir daržovės“ ir žiūrėjo pasaką „Daržovių ir vaisių karas“.

Toliau vaikai perėjo prie praktinės veiklos. Švariai nusiplovę rankas, užsirišę prijuostes kartu su auklėtoja ėmėsi „darbo“. Vienkartiniais peiliukais ant pjaustymo lentelių pjaustė įvairius vaisius (bananus, obuolius, kriaušes, melioną, vynuoges). Po to juos vėrė ant spalvotų iešmelių, vaišino viešnias, patys skanavo ir džiaugėsi savo pagamintu patiekalu.

Vaikai panaudojo savo pojūčius: klausos, lytėjimo, skonio. Jų rankelės „dirbdamos“ lavino smulkiosios motorikos įgūdžius.

Buvo įdomu, gražu ir aišku – skanu!..

                                       

„Palinkėjimas Vilniaus medžiui“

(Klinikų g.5)

Sapiegų parke (netoli mūsų darželio) auga ypatinga liepa. Ji yra seniausia Vilniuje – jai virš 300 metų! Turbūt ji tokia sena, nes yra nuolat įsimylėjusi. Jos lapeliai, kaip ir kitų liepų, primena širdeles. Daug, labai daug širdelių, įsimylėjusių Vilnių, jo istoriją ir gyventojus. Dabar ruduo… širdelės ruduoja ir krenta, todėl ,,Bitučių“ grupės vaikučiai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Egle Gile siunčia seniausiai Vilniaus liepai savo širdeles ir linki toliau būti įsimylėjusiai ir gyventi dar 300 metų!

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Gilė.