Ugdomosios veiklos

SVEIKUOLIŠKOS SALOTOS

(Klinikų g. 5)

,,Drugelių“ grupės vaikučiai nori pasidalinti sveikuoliškų salotų receptu.

Ingredientai:1 paprika, nedidelis poras,4 brokoliai, maža cukinija, 2 morkos, didelis obuolys, 1 pomidoras, alyvuogių aliejus.

Eiga: cukiniją nulupti ir išvalyti sėklytes, supjaustyti šiaudeliais .Morkas sutarkuoti smulkia tarka. Obuolį nulupti ir išimti sėklas, sutarkuoti stambia tarka. Iš paprikos išimti sėklytes ir supjaustyti kubeliais. Susmulkinti brokolius ir pomidorą. Supjaustyti porą. Viską sumaišyti ir pagardinti aliejumi.

Skanaus 😉

1

Parengė vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė

MYKOLO IŠ ,,DRUGELIŲ“ GRUPĖS GIMTADIENIS

(Klinikų g. 5)

Groudžio  17 dieną „Drugelių“ grupėje vaikai šventė Aktuma- Mykolo Matulaičio 4-ąjį gimtadienį. Pas vaikus į svečius atkeliavo „Piratas“. Jis su vaikais žaidė įvairius žaidimus: „Sudužęs laivas“ ,“Balionų mūšis“, ieškojo paslėpto lobio. Visi vaikai buvo įtraukti į žaidimus. Vaikus lydėjo puiki nuotaika ir nesibaigiantis juokas. Piratas vaikams paliko nepakartojamą įspūdį.

SAUGOK SVEIKATĄ, GERK KVAPNIĄ ARBATĄ

(Klinikų g. 5)

Lapkričio mėnesį  „Drugelių“ grupėje vyko arbatėlių ragavimo dienelės ,,Saugok sveikatą, gerk kvapnią arbatą“. Vaikučiai kartu su auklėtoja Vilma ragavo įvairių arbatėlių.

Vaikai buvo supažindinami su įvairiais vaistiniais augalais, jų naudą žmogui. Su auklėtoja vaikai apžiūrėjo pačių atneštų vaistinių žolelių. Susidomėję tyrinėjo žoleles, aiškinosi kur jos auga ir kurios augalų dalys naudojamos tradicinėje ir šiuolaikinėje medicinoje. Sužinojo, kad Lietuvoje auga įvairių vaistinėmis savybėmis pasižyminčių augalų. Vėliau visi kartu skanavo medetkų, čiobrelių, mėtų, kmynų ir ramunėlių arbatas.

Parengė vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė

KALĖDINIS ŽAISLIUKAS

(Klinikų g. 5)

Šiais metais „Saulučių“ grupėje Kalėdų eglutę nutarėme papuošti pačių pagamintais žaisliukais ir girliandomis. Visą lapkričio mėnesį vaikai kartu su tėveliais ir  auklėtojomis kūrė, gamino kalėdinius žaisliukus iš popieriaus, siūlų, gamtinės medžiagos, antrinių žaliavų.  Buvo surengta kalėdinių žaisliukų parodėlė, o gruodžio 3 d. vaikai su auklėtoja puošė grupės eglutę savos gamybos žaisliukais.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Tamošiūnienė.

„ADVENTO PRADŽIA“

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 30 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje priešmokyklinio ugdymo mokytoja Dalia Masilionienė vedė atvirą veiklą „Advento pradžia“ ir dalinosi gerąja patirtimi su darželio pedagogėmis. Vaikai sužinojo, kad Adventas – tai keturių savaičių laikotarpis iki Šv. Kalėdų. Tai susikaupimo metas, kai apmąstome nuveiktus darbus, padarytas klaidas ir atsiprašome draugo, mamos, tėčio ir pan.

Auklėtoja pristatė Advento kalendorių, sudarytą iš žalių lapelių su užduotėlėmis. Buvo ištrauktas pirmas lapelis su užduotimi „atsiprašau“. Vaikai prisiminė, ką buvo padarę netinkamai, už ką reikėtų atsiprašyti.

Toliau vaikai sėdo prie stalo pinti Adventinio vainiko iš visžalių eglės, pušies, buksmedžio šakelių, jį papuošdami spalvoto ir blizgaus popieriaus kaspinėliais. Jie sužinojo ir įsiminė žodį „visžalis“. Taip pat sužinojo, kad Advento vainikas simbolizuoja saulės kelią ir jį reikia pinti pagal laikrodžio rodyklę (pagal saulutės kelią). Išsiaiškino, kodėl vainikui reikalingos keturios žvakės ir ką reiškia kiekviena žvakė. Pirmąją žvakę uždegė.

Visi buvo susikaupę ir susidomėję, džiaugėsi nupintu Advento vainiku.

MAN SKANU, KAI PATS GAMINU

Lapkričio 16 dieną „Drugelių“ grupės  (Smėlio g. 13) auklėtoja Regina Karlonienė vedė atvirą veiklą „Man skanu, kai pats gaminu“ ir dalinosi gerąja patirtimi su darželio kolegėmis. Visą savaitę su vaikais kalbėjo apie sveiką ir nesveiką maistą, piešė vaisių ir daržovių širdeles, darė „Vitaminų knygeles“, skaitė knygeles apie vaisius, daržoves, vitaminus.

Vaikai įtvirtino ir papildė savo turimas žinias apie sveiką maistą, vitaminus. Vyko diskusija prie „Maisto pasirinkimo piramidės“.

Dar kartą prisiminė vaisius ir daržoves – stengėsi sugalvoti kuo daugiau vaisių ir daržovių pavadinimų.

Su didžiuliu susidomėjimu per kompiuterį klausėsi dainelės „Vaisiai ir daržovės“ ir žiūrėjo pasaką „Daržovių ir vaisių karas“.

Toliau vaikai perėjo prie praktinės veiklos. Švariai nusiplovę rankas, užsirišę prijuostes kartu su auklėtoja ėmėsi „darbo“. Vienkartiniais peiliukais ant pjaustymo lentelių pjaustė įvairius vaisius (bananus, obuolius, kriaušes, melioną, vynuoges). Po to juos vėrė ant spalvotų iešmelių, vaišino viešnias, patys skanavo ir džiaugėsi savo pagamintu patiekalu.

Vaikai panaudojo savo pojūčius: klausos, lytėjimo, skonio. Jų rankelės „dirbdamos“ lavino smulkiosios motorikos įgūdžius.

Buvo įdomu, gražu ir aišku – skanu!..

                                       

„Palinkėjimas Vilniaus medžiui“

(Klinikų g.5)

Sapiegų parke (netoli mūsų darželio) auga ypatinga liepa. Ji yra seniausia Vilniuje – jai virš 300 metų! Turbūt ji tokia sena, nes yra nuolat įsimylėjusi. Jos lapeliai, kaip ir kitų liepų, primena širdeles. Daug, labai daug širdelių, įsimylėjusių Vilnių, jo istoriją ir gyventojus. Dabar ruduo… širdelės ruduoja ir krenta, todėl ,,Bitučių“ grupės vaikučiai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Egle Gile siunčia seniausiai Vilniaus liepai savo širdeles ir linki toliau būti įsimylėjusiai ir gyventi dar 300 metų!

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Gilė.