Ugdomosios veiklos

TYRINĖJIMŲ IR ATRADIMŲ DIENELĖ ,,SAULUČIŲ” GRUPĖJE

(Klinikų g. 5)

Balandžio  30d. auklėtoja Angelė vedė  atvirą veiklą „Saulučių“ grupėje. Veiklos metu vaikai

tyrinėjo ir analizavo magneto savybes, lavino vietos ir erdvės suvokimą, įtvirtino spalvas, gebėjo sukurti savo pasakojimą, naudodamiesi vaizdinėmis priemonėmis, susipažino su vandens gyvūnu tritonu, jo gyvenimo būdu ir mityba, tai pat su žemės ir sėklų savybėmis.

Vaikai susidomėję klausėsi auklėtojos pasakojimo apie „Magnetuką“ ir jį lygino su pasakos veikėju „Pagranduku“. Stebėjosi „Magnetuko“ galiomis pritraukti prie savęs įvairius metalinius daiktus. Kiekvienas vaikas galėjo tai išbandyti. Klausėsi dainelės „Molio Motiejukas“, ją dainavo ir atliko įvairius judesius.

Spalvotų pėdučių (geltonų ir raudonų) takeliu ieškojo maišelio su spynute, kurią turėjo atrakinti. Maišelyje rado voką su spalvotais veidukais, kurie padėjo surasti savo individualią veiklos vietą prie stalo. Čia vaikai žaidė ir toliau tyrinėjo magneto savybes: „Mašinos gatvėje“, pasakos „Pagrandukas“ veikėjai ir „Magnetukas“ , skardinės ridenimas magneto pagalba, magnetinių žuvyčių darymas. Daug džiaugsmo vaikams sukėlė tritonai stiklainyje. Vaikai stebėjo jų elgseną vandenyje. Auklėtoja papasakojo, kad jie gyvena tvenkinyje pas ją sode. Tą pačią dieną tritonai laimingai sugrįžo į tą patį tvenkinį. Vaikams ši veikla labai patiko. Buvo įdomi, kūrybiška ir įtraukianti visus vaikus.

SNIEGO SAVYBIŲ TYRINĖJIMAS GRUPĖJE

(Klinikų g. 5)

Popietinėje veikloje ,,Saulučių“ grupės vaikai nematė, kada auklėtoja Angelė iš lauko į grupę atsinešė dubenį su sniegu. Susėdę į ratelį vaikai atidžiai stebėjo ir spėliojo, kas tai yra. Vieni sakė, kad miltai, kiti – cukrus. Auklėtoja pasiūlė vaikams pauostyti, paliesti pirštuku. Tada vaikai greitai įsitikino, kad tai yra sniegas, nes šaltas. Vaikai įminė mįslę: ore skrajoja, ant žemės guli, medyje tupi, ant rankos tirpsta, vandenyje prigeria. Kas? (sniegas). Nutarėme nulipdyti nedidelį sniego senelį. Kadangi grupėje pabuvęs sniegas pasidarė lipnus, kiekvienas norėjo pačiupinėti ir suformuoti didesnes ir mažesnes apvalias sniego formas. Tada lipdėme sniego senelį ant padėklo. Vandeniniais dažais spalvinome akis, nosį, lūpas, sagas, batus. Linksmai padainavome dainelę „Pasistatėm sniego senį“. Po kiek laiko pamatėme, kad mūsų sniego senelis šiltoje grupėje ėmė tirpti, tęžti.

Su vaikais aptarėme ir padarėme išvadą, kad sniegas šiltoje temperatūroje vėl pavirsta į vandenį.

2 3

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Angelė Stočkienė.

BANDYMAS SU LEDU

(Klinikų g. 5)

Dalyviai: “Saulučių“ gr. vaikai (3-4 m.), pedagogė Aušra Tamošiūnienė.

Bandymo atlikimo data: 2019-02-28

Vaikai atliko bandymą su ledu. Jie aiškinosi, kokiu būdu greičiau ištirpsta ledas: savaime, apibarsčius druska ar delne.

Bandymui reikėjo:

  • 3 ledo kubelių;
  • 2 lėkštučių;
  • druskos.

Bandymo eiga:

Ant lėkštutės padėjome ledo kubelį, kuris tirpo savaime. Ant kitos lėkštelės padėjome kitą ledo kubelį ir užbėrėme druska. Trečią ledo kubelį paėmėme į delną ir laukėme kol jis ištirps.

Rezultatas:

  1. Greičiausiai ledo kubelis ištirpo delne (veikiant kūno temperatūrai).
  2. Vėliau ištirpo ledo kubelis apibarstytas druska, kuris virsta kristalais.
  3. Ilgiausiai ledo kubelis tirpo savaime (natūraliomis sąlygomis).

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Tamošiūnienė

,,LAŠELIO KELIONĖ“

(Klinikų g. 5)

Vasario 28 d. „Saulučių“ grupės pedagogė Aušra Tamošiūnienė vedė 3-4 m. vaikams atvirą veiklą „Lašelio kelionė“. Veiklos metu ugdytiniai tyrinėjo vandens savybes, susipažino su vandens apytakos ratu, stebėjo auklėtojos filmuką „Lašelio Miko kelionė“. Atliko bandymą, kokiu būdu greičiau tirpsta ledas: savaime, apibarsčius druska ar delniuke. Greičiausiai ištirpo delne. Eksperimento būdu vaikai aiškinosi, kaip vanduo virsta garais. Vėliau „Vandens lašelis“ pakvietė vaikus atlikti įvairias užduotėles: „Laivų mūšis“, „Sniego gamyba“, „Akvariumas“, „Jūra“.

Veiklos metu vaikai buvo aktyvūs, noriai reiškė savo mintis, kūrybingai atliko užduotėles.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė A. Tamošiūnienė

SVEIKUOLIŠKOS SALOTOS

(Klinikų g. 5)

,,Drugelių“ grupės vaikučiai nori pasidalinti sveikuoliškų salotų receptu.

Ingredientai: 1 paprika, nedidelis poras, 4 brokoliai, maža cukinija, 2 morkos, didelis obuolys, 1 pomidoras, alyvuogių aliejus.

Eiga: cukiniją nulupti ir išvalyti sėklytes, supjaustyti šiaudeliais. Morkas sutarkuoti smulkia trintuve. Obuolį nulupti ir išimti sėklas, sutarkuoti stambia trintuve. Iš paprikos išimti sėklytes ir supjaustyti kubeliais. Susmulkinti brokolius ir pomidorą. Supjaustyti porą. Viską sumaišyti ir pagardinti aliejumi.

Skanaus 😉

1

Parengė vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė

MYKOLO IŠ ,,DRUGELIŲ“ GRUPĖS GIMTADIENIS

(Klinikų g. 5)

Gruodžio  17 dieną „Drugelių“ grupėje vaikai šventė Aktumos Mykolo Matulaičio 4-ąjį gimtadienį. Pas vaikus į svečius atkeliavo Piratas. Jis su vaikais žaidė įvairius žaidimus: „Sudužęs laivas“, „Balionų mūšis“, ieškojo paslėpto lobio. Visi vaikai buvo įtraukti į žaidimus. Vaikus lydėjo puiki nuotaika ir nesibaigiantis juokas. Piratas vaikams paliko nepakartojamą įspūdį.

„SAUGOK SVEIKATĄ, GERK KVAPNIĄ ARBATĄ“

(Klinikų g. 5)

Lapkričio mėnesį  „Drugelių“ grupėje vyko arbatėlių ragavimo dienelės ,,Saugok sveikatą, gerk kvapnią arbatą“. Vaikučiai kartu su auklėtoja Vilma ragavo įvairių arbatėlių.

Vaikai buvo supažindinami su įvairiais vaistiniais augalais, jų nauda žmogui. Su auklėtoja vaikai apžiūrėjo pačių atneštų vaistinių žolelių. Susidomėję tyrinėjo žoleles, aiškinosi, kur jos auga ir kurios augalų dalys naudojamos tradicinėje ir šiuolaikinėje medicinoje. Sužinojo, kad Lietuvoje auga įvairių vaistinėmis savybėmis pasižyminčių augalų. Vėliau visi kartu skanavo medetkų, čiobrelių, mėtų, kmynų ir ramunėlių arbatas.

Parengė vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė

KALĖDINIS ŽAISLIUKAS

(Klinikų g. 5)

Šiais metais „Saulučių“ grupėje Kalėdų eglutę nutarėme papuošti pačių pagamintais žaisliukais ir girliandomis. Visą lapkričio mėnesį vaikai kartu su tėveliais ir  auklėtojomis kūrė, gamino kalėdinius žaisliukus iš popieriaus, siūlų, gamtinės medžiagos, antrinių žaliavų. Buvo surengta kalėdinių žaisliukų parodėlė, o gruodžio 3 d. vaikai su auklėtoja puošė grupės eglutę savos gamybos žaisliukais.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Tamošiūnienė.

ATVIRA VEIKLA „ADVENTO PRADŽIA“

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 30 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje priešmokyklinio ugdymo mokytoja Dalia Masilionienė vedė atvirą veiklą „Advento pradžia“ ir dalinosi gerąja patirtimi su darželio pedagogėmis. Vaikai sužinojo, kad Adventas – tai keturių savaičių laikotarpis iki Šv. Kalėdų. Tai susikaupimo metas, kai apmąstome nuveiktus darbus, padarytas klaidas ir atsiprašome draugo, mamos, tėčio ir pan.

Auklėtoja pristatė Advento kalendorių, sudarytą iš žalių lapelių su užduotėlėmis. Buvo ištrauktas pirmas lapelis su užduotimi „atsiprašau“. Vaikai prisiminė, ką buvo padarę netinkamai, už ką reikėtų atsiprašyti.

Toliau vaikai sėdo prie stalo pinti adventinio vainiko iš visžalių eglės, pušies, buksmedžio šakelių, jį papuošdami spalvoto ir blizgaus popieriaus kaspinėliais. Jie sužinojo ir įsiminė žodį „visžalis“. Taip pat sužinojo, kad Advento vainikas simbolizuoja saulės kelią ir jį reikia pinti pagal laikrodžio rodyklę (pagal saulutės kelią). Išsiaiškino, kodėl vainikui reikalingos keturios žvakės ir ką reiškia kiekviena žvakė. Uždegė pirmąją žvakę.

Visi buvo susikaupę ir susidomėję, džiaugėsi nupintu Advento vainiku.

ATVIRA VEIKLA „MAN SKANU, KAI PATS GAMINU“

Lapkričio 16 dieną „Drugelių“ grupės  (Smėlio g. 13) auklėtoja Regina Karlonienė vedė atvirą veiklą „Man skanu, kai pats gaminu“ ir dalinosi gerąja patirtimi su darželio kolegėmis. Visą savaitę su vaikais kalbėjo apie sveiką ir nesveiką maistą, piešė vaisių ir daržovių širdeles, darė „Vitaminų knygeles“, skaitė knygeles apie vaisius, daržoves, vitaminus.

Vaikai įtvirtino ir papildė savo turimas žinias apie sveiką maistą, vitaminus. Vyko diskusija prie „Maisto pasirinkimo piramidės“.

Dar kartą prisiminė vaisius ir daržoves – stengėsi sugalvoti kuo daugiau vaisių ir daržovių pavadinimų.

Su didžiuliu susidomėjimu per kompiuterį klausėsi dainelės „Vaisiai ir daržovės“ ir žiūrėjo pasaką „Daržovių ir vaisių karas“.

Toliau vaikai perėjo prie praktinės veiklos. Švariai nusiplovę rankas, užsirišę prijuostes kartu su auklėtoja ėmėsi „darbo“. Vienkartiniais peiliukais ant pjaustymo lentelių pjaustė įvairius vaisius (bananus, obuolius, kriaušes, melioną, vynuoges). Po to juos vėrė ant spalvotų iešmelių, vaišino viešnias, patys skanavo ir džiaugėsi savo pagamintu patiekalu.

Vaikai panaudojo savo pojūčius: klausos, lytėjimo, skonio. Jų rankelės „dirbdamos“ lavino smulkiosios motorikos įgūdžius.

Buvo įdomu, gražu ir, aišku, skanu!..

                                       

PALINKĖJIMAS SENIAUSIAI VILNIAUS LIEPAI

(Klinikų g. 5)

Sapiegų parke (netoli mūsų darželio) auga ypatinga liepa. Ji yra seniausia Vilniuje – jai virš 300 metų! Turbūt ji yra tokia sena, nes yra nuolat įsimylėjusi? Jos lapeliai, kaip ir kitų liepų, primena širdeles. Daug, labai daug širdelių, įsimylėjusių Vilnių, jo istoriją ir gyventojus. Dabar ruduo… Širdelės ruduoja ir krenta, todėl ,,Bitučių“ grupės vaikučiai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Egle Gile siunčia seniausiai Vilniaus liepai savo širdeles ir linki toliau būti įsimylėjusiai ir gyventi dar 300 metų!

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Eglė Gilė.