Edukacinė ir projektinė veikla

EDUKACINĖ VEIKLA „TROPINIAI DRUGELIAI“

(Klinikų g. 5)

Darželyje vaikučiai turėjo puikią progą susipažinti su tropiniais drugeliais iš arti. Edukacinės veiklos metu vaikai susipažino su drugelių gyvenimu, jų gyvavimo ciklu. Vaikai sužinojo teorinės ir praktinės informacijos apie drugelius, jų sandarą, mitybą, rūšis, skirtumus ir kasdienį gyvenimą. Išgirdo įvairių istorijų, pasakojimų ir mitų. Veiklos metu stebėjo apie 50 gyvų tropinių drugelių iš viso pasaulio, turėjo galimybę pasidžiaugti margaspalviais drugeliais.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

MANO „ŽALIOJI PALANGĖ“

(Klinikų g. 5)

„Drugelių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis grupėje įkūrė „Žaliąją palangę“.                 „Žaliosios palangės“ tikslas – įtraukti vaikus į praktinę veiklą, padėti pažinti ir suprasti supantį pasaulį jį stebint, tyrinėjant. Įkūrę „Žaliąją palangę“ vaikai domėjosi augalais: stebėjo kaip iš sėklos išauga augalas, susipažino su pagrindinėmis jo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas.

Parengė vyresnioji mokytoja Vilma Bitinienė

IŠVYKA Į ANTAKALNIO BIBLIOTEKĄ

       (Klinikų g. 5)

Priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai su pedagoge Danute gegužės 7 d. keliavo į netoliese esančią Antakalnio biblioteką. Išvykos metu vaikai paminėjo spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, gilino pažintinį domėjimąsi knygomis. Bibliotekininkė vaikus supažindino su bibliotekos lankymo taisyklėmis, knygų rūšiavimu, supažindino su internetine skaitykla. Vaikai kartu su bibliotekos darbuotoja skaitė ir vartė įvairias knygas: apie gamtą, mokslą, konstravimą, ieškojo jau darželyje perskaitytų knygų: „Pepė Ilgakojinė“, „Čipolino nuotykiai“ ir kt. Po išvykos vaikai  ilgai dalinosi su draugais savo įspūdžiais: kokias matė knygas, kokias jau turi, o kokių dar norėtų įsigyti.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja.

PROJEKTAS ,,PAVASARIO ŽIEDAI“

(Klinikų g. 5)

Šiemet pavasaris į lopšelį-darželį ,,Naminukas” atėjo gerokai anksčiau. Nors už lango dar buvo šalta ir darganota, tačiau „Saulučių“ ir „Bitučių“ grupėse jau skleidėsi pavasario žiedai. ,,Saulučių” ir ,,Bitučių” grupių vaikučiai kartu su savo auklėtojomis bandė prisikviesti pavasarį, dalyvaudami Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte “PAVASARIO ŽIEDAI”. ,,Saulučių” grupės vaikai spalvino, lipdė, komponavo, klijavo ir štai kokias puokštes sukūrė:

1

,,Saulučių” grupės vaikučiai ir auklėtoja Angelė Stočkienė.

2

,,Saulučių” grupės vaikučiai ir auklėtoja Aušra Tamošiūnienė.

 

Tuo tarpu ,,Bitučių” grupės vaikai susidūrė su dar didesniais iššūkiais – kaip nesuvalgyti puokštei skirtų priemonių, t.y. spragėsių. Bet viskas baigėsi gerai: vienas spragėsis – į puokštę ir vienas – į burną. Ir štai kokias pavasarines puokštes sukūrė ,,Bitučių” grupės vaikučiai. Kaštono žiedas parodėlėje jau žydi, o tikrų – dar tik laukiame.

3

,,Bitučių” grupės vaikučiai ir  auklėtoja Eglė Gilė.

Taip pat pražydo krokai.

4

,,Bitučių” grupės vaikučiai ir  auklėtoja Eglė Gilė.

 

O dabar kviečiu pasidairyti po Vilniaus lopšelio-darželio ,,Aušrelė” parodėlę ,,Pavasario žiedai”.

Iki pasimatymo kitose parodėlėse!

Parengė auklėtoja Eglė Gilė.

EDUKACINIS PROJEKTAS VAIKAMS ,,MAGIŠKI KIAUŠINIAI“

(Klinikų g. 5)

Nuo balandžio 8 iki 19 dienos lopšelyje-darželyje ,,Naminukas“ vyko edukacinis projektas ,,Magiški kiaušiniai“. Tai unikalus projektas sukurtas vaikų darželiams, kurie nori išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir išsiritančius mažus viščiukus. Projektas suteikė galimybę tiesiog darželyje stebėti, kaip į pasaulį ateina nauja gyvybė.

Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš atrodytų paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė.

Vaikai dvi savaites kartus su auklėtojomis ir tėveliais stebėjo, kaip skyla kiaušiniai ir išsirita viščiukai, kaip jie sustiprėja ir auga. Tai buvo dvi savaitės neišdildomų įspūdžių, ne tik viščiukų, bet ir ančiuko draugijoje.

Šis projektas paliko neišdildomus įspūdžius tiek mažiems, tiek dideliems.

VELYKINĖ EDUKACINĖ VEIKLA „KIAUŠINIŲ MARGINIMAS VAŠKU“

(Klinikų g. 5)

  Balandžio 18 dieną  priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko edukacinė veikla „Kiaušinių marginimas vašku“.

Edukacijos tikslai:

  • Pamokinti vaikus marginti kiaušinius bičių vašku.
  • Supažindinti vaikus su Šv. Velykų tradicijomis ir jų ištakomis.
  • Papasakoti, kaip buvo marginami kiaušiniai, diskutuoti apie spalvas ir simbolius, vaizduojamus ant kiaušinių.

Edukatorius su vaikais diskutavo apie Velykų šventę. Vaikai pasakojo, kaip jie supranta šią šventę, kokios tradicijos jų namuose. Po diskusijos edukatorius pasakojo, kodėl yra švenčiamos Velykos ir kokios šios šventės ištakos, tradicijos. Pasakojo apie margučių spalvas bei simbolius, diskutavo ką šie simboliai reiškia.

Vėliau vaikai patys margino kiaušinius su vašku: atsinešė po du baltus ir išvirtus kiaušinius, juos vaškavo su karšta adatėle, kūrė įvairius simbolius ir dėjo į karštą vandenį, nuspalvintą specialiais dažais. Vaikams ši veikla buvo labai įdomi ir naudinga. Jie dar ilgai džiaugėsi savo ir draugų išmargintais margučiais.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

PROJEKTAS „VAIKŲ POKŠTŲ KNYGA“

(Klinikų g. 5)

„Drugelių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Vilma dalyvavo Vilniaus lopšelio-darželio „Vėrinėlis“ organizuotame knygos kūrimo projekte „Vaikų pokštų knyga“. Projektas skirtas apjungti dvi tarptautines balandžio pirmomis dienomis švenčiamas šventes: balandžio 1 d. – Tarptautinę melagių ir juokų dieną ir balandžio 2 d. – Tarptautinę vaikų knygos dieną. Vaikai savo nuotaiką, mintis, idėjas, linksmus nutikimus pasakojo ir pavaizdavo piešiniuose.

EKOLOGINIS PROJEKTAS-PARODA ,,VELYKŲ KIŠKUTIS”

(Klinikų g. 5)

Sveiki sveiki, tėveliai ir vaikučiai! O ar žinojote, kad Velykos ir ekologija turi labai daug bendro? Velykos – tai gamtos atsinaujinimo, atgimimo šventė. O kai dar ir dar kartą naudojami jau naudoti daiktai, kai jie atnaujinami ir prikeliami naujam gyvenimui – tai jau yra ekologija. Todėl neveltui artėjant Šv. Velykoms trys darželio ,,Naminukas”  auklėtojos kartu su savo auklėtiniais dalyvavo Vilniaus lopšelio-darželio ,,Aušrelė” respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų ekologiniame projekte-parodoje ,,Velykų kiškutis”.

Štai kokie ekologiniai Velykų kiškučiai gimė:

O ar žinojote, kur ir kada atsirado velykinio kiškučio simbolis?

Labai gilioje senovėje kiškis, kaip ir kiaušinis, buvo visko pradžios, vislumo, gyvybingumo ir pilnatvės simbolis. Kažkuriuo metu šie du pagoniški pavasario šventės simboliai susijungė su krikščioniškomis Velykomis ir iš to gimė vaikus džiuginantis, tačiau ganėtinai mįslingas kiaušinius nešančio Velykų kiškio vaizdinys. Pirmą kartą velykinis kiškutis raštiškai paminėtas Vokietijoje XVI a. Stebuklingas gyvūnas įsivaizduotas dalinantis geriems vaikams kiaušinius ir saldumynus ar paliekantis pilną šventinių kiaušinių (saldumynų) lizdą.

4

Kviečiame aplankyti ,,Velykų kiškučio” virtualią parodėlę, kuri vyks internetinėje svetainėje www.ausrele.vilnius.lm.lt balandžio 16-26 dienomis.

 

Parengė auklėtoja Eglė Gilė.

EDUKACINĖ VEIKLA SU MIŠKININKU

(Klinikų g. 5)

Žiema jau užleidžia savo vietą ilgai lauktam pavasariui. Šiuo metu girdisi pirmosios didžiųjų zylių giesmelės ir genių trelės. Gandrų, kregždučių, pempių ir kitų sparnuočių ,,atostogos“ šiltuose kraštuose eina į pabaigą.

Tad kovo 18 dieną (pirmadienį)  mūsų darželyje vyko edukacinė veikla su miškininku. Pirmoji edukacinės veiklos dalis vyko grupėje. Miškininkas vaikams papasakojo, kaip paukščiai prisitaikę prie mūsų aplinkos, kur ir kaip suka lizdus. Klausėsi paukščių balsų įrašus, žaidė žaidimus. Apžiūrėjo bei spalvino inkilus. Vėliau vaikai ėjo į lauką įkelti  inkilėlių į medžius, susipažino su paukščiais ugdymo įstaigos teritorijoje.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

IŠVYKA Į LIETUVOS GELEŽINKELIŲ MUZIEJŲ

(Klinikų g. 5)

Kovo mėnesio 12 dieną priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai vyko į Lietuvos geležinkelių muziejų ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Traukinukas“. Išvykos metu vaikai susipažino su traukinių bei geležinkelių vystymosi per 100 metų istorija. Vaikai keliavo po muziejų, sužinojo, kad jis savo metus skaičiuoja nuo 1966 m. Muziejus įsikūręs istoriniuose 19 a. pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Ekspozicijų salėje vaikai rado autentiškų eksponatų ir modelių, kuriuos galėjo paliesti ir išbandyti. Maketų salėje ugdytiniai susipažino su žaismingai riedančiais mažais traukinukais. Vaikams labai patiko filmukai apie tai, kaip reikia elgtis prie traukinių pervažos. Ši edukacinė veikla vaikams suteikė žinių apie traukinius ir jų istoriją.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja.

EDUKACINĖ PROGRAMA ,,MANO KEPALIUKAS”        

(Klinikų g. 5)

Vasario 18 dieną vyko edukacinė programa ,,Mano kepaliukas”. Edukacinėje veikloje dalyvavo ,,Saulučių”, ,,Drugelių” ir ,,Bitučių” grupių vaikai. Veiklos metu vaikučiai  susipažino su kepyklos vadove, kuri vadovaujasi sena patarle: kas nedirba, tas nevalgo. Sužinojo kodėl kepėjai ryši prijuostes ir dėvi kepuraites, kodėl rėtis kiauras, kokio skonio miltai, kaip kvepia rauginta tešla, kodėl duona tokia gardi. Vaikai sijojo miltus, minkė tešlą ir gamino kepaliukus arba išdykusius pagrandukus. Duonos kepaliukus vaikai sudėjo į kepimo indus ir stebėjo, kaip krosnelėje kepa duonelė klausydamiesi pasakojimo apie vilką Pilkišių. Vaikai džiaugėsi išsikepę savo duonelę.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

AKIMIRKOS IŠ NUOTAIKINGO SPEKTAKLIUKO

(Klinikų g. 5)

Šių metų sausio 15 dieną darželyje vyko spektakliukas-pramoga ,,Laumių viešnagė“.  Vaikučiai ne tik žiūrėjo spektaklį, bet ir buvo jo dalyviai. Visi džiaugsmingai ir linksmai pramogavo su laumėmis J.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

EDUKACINĖS PAMOKĖLĖS

„MANO KEPALIUKAS“

(Smėlio g. 13)

Sausio 10 d. „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupėse vyko edukacinės pamokėlės „Mano kepaliukas“, kurias pristatė Mažoji bendrija „Mažųjų ugdymas“. Duonos kepėja parodė duonelės kelią nuo miltų iki duonos kepaliuko. Vaikai susipažino su rėčiu, sijojo miltus, juos lietė pirštais, ragavo. Jie apžiūrinėjo tešlą, ragavo ją, formavo duonos kepaliuką-pagranduką. Kol duonelė kepė, vaikai klausėsi patarlių apie duoną, pasakos apie vilką, kuris norėjo duonos išsikepti. Kepama duonelė gardžiai  kvepėjo ir visiems žadino apetitą. Kiekvienas džiaugėsi savo kepaliuku, ragavo ir nešėsi namo pavaišinti savo namiškius.

KALĖDINĖS DIRBTUVĖS

(Klinikų g. 5)

Advento laikotarpiu kiekvieną gruodžio trečiadienį vyko kalėdinės kūrybinės vaikų dirbtuvėlės kartu su tėveliais. Vaikučiai kartu su tėveliais pynė Advento vainiką, tapė ant žvakės, gamino kalėdinį žaisliuką. Visi drauge mėgavomės ramia kūrybiška prieššventine nuotaika.

Advento vainiko pynimas:

Tapyba ant žvakės:

Kalėdinio žaisliuko gaminimas:

 

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

ADVENTINĖ-KALĖDINĖ PROGRAMA ,,ATBĖGA ELNIAS DEVYNIARAGIS“

(Klinikų g. 5)

Tautos istorija, kultūra, tradicijos atsispindi liaudies sukurtose dainose, padavimuose, pasakojimuose. Tai – neįkainojamas tautos turtas, kurį privalome puoselėti, išsaugoti ateities kartoms.

Gruodžio mėnesį  lopšelio-darželio ,,Naminukas“ vaikučiai sulaukė svečių iš Kauno koncertinės įstaigos ,,Kauno santaka“ – muzikos ansamblio ,,Ainiai“. Ugdytiniai dalyvavo netradicinėje edukacinėje programoje, kurios metu ansamblio muzikantai-atlikėjai nuotaikingai bei žaismingai, supažindino vaikus su Advento-Kalėdų laikotarpio papročiais, tradicijomis, skirtingų lietuvių liaudies muzikos instrumentų skambesiu, atsiradimu, išraiškos galimybėmis. Atlikėjai atliko liaudies ir adventines-kalėdines dainas.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

IŠVYKA Į VILNIAUS SAUGAUS EISMO MOKYKLĄ

(Klinikų g. 5)

Priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai su priešmokyklinio ugdymo pedagoge  ir pedagogės padėjėja autobusiuku vyko į Saugaus eismo mokyklą, kuri yra Lazdynuose, Sausio 13-osios mokykloje. Išvykos metu vaikai įtvirtino žinias apie saugų eismą gatvėje, sveiką gyvenseną. Prisiminė kelio ženklus (šviesoforą, perėją), mokėsi teisingai pereiti gatvę. Įtvirtino sveikos gyvensenos įgūdžius: laiku eiti miegoti, daryti ryto mankštą, prižiūrėti dantukus, sveikai maitintis. Žiūrėjo filmukus, dalyvavo eksperimente „Mikrobai ant rankų“. Grįžę vaikai dalinosi savo įspūdžiais apie išvyką.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja

 

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ „PAŽINKIME PAUKŠČIUS“.

SUSITIKIMAS SU ORNITOLOGU GEDIMINU PETKUMI

Gruodžio 4 dieną į darželį (Smėlio g. 13) atvyko garsus ornitologas Gediminas Petkus. Jis papasakojo vaikams daug įdomaus apie  paukštelius: jų išvaizdą, gyvenimo būdą, maitinimąsi. Sužinojome, kad kai kurių paukštelių patinėlių ir patelių išvaizda skiriasi. Patelės ne tokios ryškios kaip patinėliai: sniegenos patinėlis turi raudoną papilvėlę, o patelės – ji pilka, genio patinėlio viršugalvis raudonas, o patelės – juodas.  Dar sužinojome, kad yra toks juodasis genys meleta, o panašus į žvirblį paukštelis svilikas mėgsta vyšnių kauliukus ir turi masyvų snapelį.

Vaikai sužinojo, kad paukšteliai keliauja į šiltesnius kraštus ne todėl, kad pas mus jiems šalta, o todėl, kad žiemą jiems čia sunku susirasti maisto.

Ornitologas papasakojo, kokiu maistu reikia lesinti paukštelius. Taip pat parodė įvairiausių  lesyklėlių, kurias vaikai galėjo patys apžiūrėti, paliesti ir pačiupinėti. Įdomiausia lesyklėlė pasirodė padaroma iš eglės konkorėžio. Vaikai sužinojo, kaip pasigaminti paukščių pyrago ir patys kartu jį „gamino“.

Vaikai klausėsi paukštelių garsų, taip pat kompiuterio ekrane žiūrėjo įvairius vaizdelius iš paukščių gyvenimo.

Valandėlės pabaigoje kiekvienas galėjome stebėti vaizdą per langą profesionalių žiūronų pagalba. Vaikai stebėjo  medžius ir krūmus darželio kieme, o kai kam pasisekė pamatyti ir jazminų krūme  tupinčius žvirbliuką, zylutę, kieme vaikštinėjančią varną.

 

 

EDUKACINĖ VALANDĖLĖ „KAD DANTUKAI BŪTŲ GRAŽŪS“

(Smėlio g. 13)

Gruodžio 10 d. „Drugelių“ grupėje vyko edukacinė valandėlė „Kad dantukai būtų gražūs“. Ją vedė visuomenės sveikatos biuro darbuotoja. Vaikai sužinojo, kiek jie turi dantukų ir jų pavadinimus. Visiems sukėlė juoką, kad jų burnoje yra „kandžiai“ (nuo žodžio „kąsti“) ir „krūminiai“ (nuo žodžio „krūmas“).

Vaikai sužinojo, kad dantukus gadina ne mikrobai, o maisto likučiai, kurie išskiria rūgštį, o ši minkština ir gadina dantuką. Todėl būtina dantis valyti, kad neliktų maisto likučių. O svarbiausia, kad reikia valgyti kuo mažiau saldžių maisto produktų, o daugiau vaisių ir daržovių, pavalgius skalauti dantukus. Vaikai apžiūrinėjo vienas kito dantukus ir pasirodė, kad beveik visų dantukai jau „papuošti“ spalvotomis plombomis.

Didžiausią susidomėjimą sukėlė didžiulis dantukų muliažas ir didžiulis dantų šepetėlis. Vaikai skaičiavo, apžiūrinėjo dantis. O visuomenės sveikatos biuro darbuotoja mokino teisingai valyti dantukus sukamaisiais judesiais. Kiekvienas galėjo pabandyti ir pasimokyti. Buvo įdomu…

 

EDUKACINĖ IŠVYKA Į ANTAKALNIO BIBLIOTEKĄ

Lapkričio 22 dieną ,,Drugelių” grupės (Smėlio g. 13) vaikai su auklėtoja keliavo į Antakalnio biblioteką. Ten jų laukė daugybė knygų, istorija apie pirmąsias knygas bei teatralizuota muzikinė pasaka ,,Šokoladinis Katinėlis“.

Vaikus pasitiko vaikų rašytoja, vaikiškų dainelių autorė Daiva Bauerienė. Ji papasakojo istoriją apie knygas, kaip jos atsirado, kas jas rašė ir skaitė. Su vaikais išsiaiškinome, kad žmonės, kurie nemato ar negirdi, taip pat skaito knygas, bet šiek tiek kitokias nei visi esame pripratę skaityti. Visi susidomėję klausėsi istorijos, dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus.

Po įdomios istorijos apie knygas vaikų laukė teatralizuota muzikinė pasaka. Vaikai ne tik stebėjo, klausėsi šios nepaprastos pasakos, intarpuose atliekamų dainelių, bet ir patys joje aktyviai dalyvavo. Jie tapo pasakos herojais, prisilietė prie muzikos bei teatro paslapčių. Vaikai atliko ir  meninę užduotį – pasakos metu visi kartu kūrė paveikslą.

Šioje pasakoje slypėjo ir pamokanti istorija, jog negalima niekam meluoti, nes po to gali graužti sąžinė. Visi vaikai patikino, jog meluoti yra tikrai negražu ir ,,Šokoladinis“ katinėlis pasielgė labai negerai nepaklausęs savo mamos ir jai pamelavęs.

Po pasakos vaikučių laukė siurprizas. Norintys deklamavo eilėraštukus ir dovanų gavo žurnaliukus „Vakaro žvaigždelė“.

Vaikai buvo aktyvūs, susidomėję. Visi pasižadėjo ateityje lankytis bibliotekoje ir tapti nuolatiniais skaitytojais.

IŠVYKA Į SAUGAUS EISMO MOKYKLĄ

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 13 d. priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai keliavo į Saugaus eismo mokyklą.

Jie dalyvavo  pamokėlėse „Saugus eismas“ ir „Sveika gyvensena“.

Vaikai įtvirtino žinias apie saugų elgesį gatvėje, reguliuojamoje ir nereguliuojamoje perėjoje. Žiūrėdami filmuotus siužetus, aiškinosi įvairias eismo situacijas. Po to savo žinias praktiškai pritaikė pereidami pėsčiųjų perėjas, kurias reguliavo šviesoforas.

Žiūrėdami filmukus apie mankštą, asmens higieną ir sveiką mitybą vaikai įtvirtino savo turimas žinias apie sveiką gyvenimo būdą. Praktiškai turėjo galimybę įsitikinti,  kodėl būtina kruopščiai plautis rankas, kad apsisaugotų nuo mikrobų ir bakterijų. Vaikai rankomis lietė specialias medžiagas, kurias apšvietus lempute, rankos šviečia ryškia šviesa. Po to nusiplovė rankas ir vėl jas apžiūrėjo. Jei rankas kruopščiai nusiplovė, jos nebešvietė. Vaikai dar kartą įsitikino, kaip svarbu atsakingai plautis rankas.

Vaikai grįžo kupini įspūdžių.

Sferinis filmas ,,Gyvūnai  mūsų draugai“

(Klinikų g. 5)

Daug džiaugsmo ir neišdildomų įspūdžių vaikams suteikė mobilus planetariumas, kuris atkeliavo pas mus į darželį su edukaciniu filmu ,,Gyvūnai – mūsų draugai“. Žiūrint filmą mobiliame planetariume vaikai turėjo galimybę ne tik būti žiūrovais, bet ir pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais. Mokslininkų įrodyta, kad išgaubtas vaizdas, kaip ir ryškios spalvos, teigiamai veikia vaikų centrinę nervų sistemą, taip pat emocinę bei fiziologinę būseną. Sferinis kinas su savo projekcine sistema skatina vaikus įsisavinti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik ,,sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama vaikams ne tik spalvingais ir įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360 laipsnių kampo formatu.

 Žiūrėdami filmą apie gyvūnus vaikai apsilankė senelio Franko ūkyje. Pamatė laukinius džiunglių, savanos, dykumos, Šiaurės ir Pietų ašigalių žvėris.  Sužinojo, kaip jie atrodo, ką valgo, kokie gyvūnai gyvena vandenyno dugne. Išgirdo naudingos informacijos apie paukščius, vabalus ir išvydo nykstančių gyvūnų rūšis.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Pažinkime paukščius drauge

(Klinikų g. 5)

Artėjant žiemai svarbu pasirūpinti paukščiais, nes šaltą žiemą jie savimi pasirūpinti negali. Be to, ir mums, žmonėms, įvairiaspalviai paukščiai suteikia daug džiaugsmo žiemos metu paįvairindami aplinką ryškiomis spalvomis. Paukščių susirenka ne taip ir mažai net pačioje darželio  teritorijoje. Žaliukės, svilikai, bukučiai, sniegenos, alksninukai, kėkštai žiemą traukia į miestus ieškoti lesalo. Ką jau kalbėti apie žvirblius ir kelių rūšių zyles, kurie zuja ištisus metus šalia mūsų. Tik ne visada per skubėjimą juos pastebime!

Lapkričio 13 d. 9:30 val. darželyje „Naminukas“ vyko edukacinė pamokėlė „Pasiruoškime žiemai“.

Šios pamokėlės metu žymus Lietuvos ornitologas Gediminas Petkus vaikams rodė daug filmuotos medžiagos bei fotografijų iš paukščių gyvenimo, mokė vaikus juos atskirti iš išvaizdos ir supažindino su jų elgesio ypatumais. Ornitologas atsivežė įvairių lesyklėlių, papasakojo kaip teisingai lesinti paukščius.  Po pamokėlės vaikai su auklėtojomis ir ornitologu pro žiūronus bei teleskopą stebėjo paukščius darželio teritorijoje.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Video projektas ,,Rudens fantazijos“

(Klinikų g. 5)

Video projektas ,,Rudens fantazijos“ skatino ieškoti originalių rudeninių lapų panaudojimo būdų kuriant margaspalves kompozicijas lauko aplinkoje. Vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė kartu su „Drugelių“ grupės vaikučiais sukūrė sraigės ir žuvytės kompozicijas iš margaspalvių lapų. Kurdami šias kompozicijas vaikai ugdėsi kūrybiškumą įgyvendindami originalias idėjas, patyrė kūrybos džiaugsmą aktyviai veikiant lauke, tobulino bendradarbiavimo įgūdžius kuriant bendras kompozicijas.

Video projekte dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai. Iš atsiųstų nuotraukų bus sukurtas filmukas ,,Rudens fantazijos“. Labai laukiame filmuko :)

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

Edukacinė veikla ,,Bitučių“ grupėje ,,Šuniuko gamyba“

(Klinikų g. 5)

Spalio 15 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko edukacinė veikla „Šuniuko gamyba“. Ši veikla ne tik skatino vaikų kūrybiškumą, bet ir mokė atsakingiau elgtis su negalinčiu pilnai savimi pasirūpinti gyvūnėliu.

Iš rankšluostukų vaikai lankstė šuniukus, patys jiems kūrė nosytes, ausytes, papuošimus, sugalvojo vardus. Vaikams ši veikla labai patiko.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Jankovskaja

 

EDUKACINĖ IŠVYKA Į SAUGOMŲ TERITORIJŲ NACIONALINĮ LANKYTOJŲ CENTRĄ

Spalio 23 ir lapkričio 6 dienomis „Drugelių“ ir „Bitučių “ (Smėlio g. 13) grupių vaikai lankėsi  Sapiegų parke įsikūrusiame Saugomų teritorijų lankytojų centre. Įėję vaikai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške…

Vaikai susidomėję ne tik klausėsi pasakojimo apie Lietuvos gamtą, bet informacinių technologijų dėka „keliavo“ po Nacionalinius parkus, draustinius, piliakalnius. Galėjo atidaryti „paslapčių spintas“ ir surasti įsimintiną gamtos eksponatą. Klausėsi gamtos garsų: išgirdo čiulbant lakštingalą, ūbaujant pelėdas, tuksenant medžio kamieną genį.

„Važiavome traukinuku“ po labirintą , sudarytą iš 41 stotelės, kur kiekvienoje stotelėje ekrane galėjome stebėti gražiausius Lietuvos vaizdus ir vietoves.

Vaikai susipažino su miegapele ir medvarle – sužinojo, kad miegapelė nuo žodžių „miega“ ir  „pelė“, o medvarlė – nuo žodžių „medis“ ir „varlė“ (miega medyje).

Didelį įspūdį paliko laboratorinis stalas-klaustukas, kuris atsakinėjo į klausimus ir gamtos mįsles filmuotais siužetais.

Pirmą kartą pamatėme, kaip atrodo šikšnosparnio namelis-inkilėlis. O Naglis, Mykolas, Ieva ir Patrikas „pasimatavo“ miškininko rūbus.

Išėję į lauką susipažinome su augančiu ąžuoliuku, kuris prieš du metus atkeliavo nuo Zarasų rajone augančio seniausio Stelmužės ąžuolo. Jis dabar sėkmingai auga Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro kieme. Tai Stelmužės ąžuolo anūkas-ąžuoliukas.

Išvyka vaikams labai patiko. Į darželį sugrįžome pilni įspūdžių ir prisiminimų.

EDUKACINĖ PROGRAMĖLĖ

„VĖJO MALŪNĖLIAI“

(Smėlio g. 13)

Spalio 16 dieną darželyje lankėsi menų studijos „Spalvų juokas“ dailės mokytoja, kuri su vaikais gamino vėjo malūnėlius. Paukštelių“, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikai piešė, spalvino, puošė savo vėjo malūnėlius praėjusios vasaros vaizdais ir prisiminimais. Kaip buvo smagu bėgioti su savo vėjo malūnėliu ir „priversti“ jį kuo greičiau suktis…