Edukacinė ir projektinė veikla

EDUKACINĖ IŠVYKA Į ANTAKALNIO BIBLIOTEKĄ

Lapkričio 22 dieną ,,Drugelių” grupės (Smėlio g. 13) vaikai su auklėtoja keliavo į Antakalnio biblioteką. Ten jų laukė daugybė knygų, istorija apie pirmąsias knygas bei teatralizuota muzikinė pasaka ,,Šokoladinis Katinėlis“.

Vaikus pasitiko vaikų rašytoja, vaikiškų dainelių autorė Daiva Bauerienė. Ji papasakojo istoriją apie knygas, kaip jos atsirado, kas jas rašė ir skaitė. Su vaikais išsiaiškinome, kad žmonės, kurie nemato, ar negirdi, taip pat skaito knygas, bet šiek tiek kitokias, nei visi esame pripratę skaityti. Visi susidomėję klausėsi istorijos, dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus.

Po įdomios istorijos apie knygas vaikų laukė teatralizuota muzikinė pasaka. Vaikai ne tik stebėjo, klausėsi šios nepaprastos pasakos, intarpuose atliekamų dainelių, bet ir patys joje aktyviai dalyvavo. Jie tapo pasakos herojais, prisilietė prie muzikos bei teatro paslapčių. Vaikai atliko ir  meninę užduotį –  pasakos metu visi kartu kūrė paveikslą.

Šioje pasakoje slypėjo ir pamokanti istorija, jog negalima niekam meluoti, nes po to gali graužti sąžinė. Visi vaikai patikino, jog meluoti yra tikrai negražu ir ,,Šokoladinis“ katinėlis pasielgė labai negerai nepaklausęs savo mamos ir jai pamelavęs.

Po pasakos vaikučių laukė siurprizas. Norintys deklamavo eilėraštukus ir dovanų gavo žurnaliukus „Vakaro žvaigždelė“.

Vaikai buvo aktyvūs, susidomėję. Visi pasižadėjo ateityje lankytis bibliotekoje ir tapti nuolatiniais skaitytojais.

IŠVYKA Į SAUGAUS EISMO MOKYKLĄ

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 13 d. priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai keliavo į Saugaus eismo mokyklą.

Jie dalyvavo  pamokėlėse „Saugus eismas“ ir „Sveika gyvensena“.

Vaikai įtvirtino žinias apie saugų elgesį gatvėje, reguliuojamoje ir nereguliuojamoje perėjoje. Žiūrėdami filmuotus siužetus aiškinosi įvairias eismo situacijas. Po to savo žinias praktiškai pritaikė pereidinėdami pėsčiųjų perėjas, kurias reguliavo šviesoforas.

Žiūrėdami filmukus apie mankštą, asmens higieną ir sveiką mitybą, vaikai įtvirtino savo turimas žinias apie sveiką gyvenimo būdą. Praktiškai turėjo galimybę įsitikinti,  kodėl būtina kruopščiai plautis rankas, kad apsisaugotų nuo mikrobų ir bakterijų. Vaikai rankomis lietė specialias medžiagas, kurias apšvietus lempute, rankos šviečia ryškia šviesa. Po to nusiplovė rankas ir vėl jas apžiūrėjo. Jei rankas kruopščiai nusiplovė, jos nebešviečia. Vaikai dar kartą įsitikino, kaip svarbu atsakingai plautis rankas.

Vaikai grįžo kupini įspūdžių.

Sferinis filmas ,,Gyvūnai-mūsų draugai“

(Klinikų g. 5)

           Daug džiaugsmo ir neišdildomų įspūdžių vaikams suteikė mobilus planetariumas, kuris atkeliavo pas mus į darželį su edukaciniu filmu ,,Gyvūnai – mūsų draugai“. Žiūrint filmą mobiliame planetariume vaikai turėjo galimybę ne tik būti žiūrovais, bet ir pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais. Mokslininkų įrodyta, kad išgaubtas vaizdas, kaip ir ryškios spalvos, teigiamai veikia vaikų centrinę nervų sistemą, taip pat emocinę bei fiziologinę būseną. Sferinis kinas su savo projekcine sistema skatina vaikus įsisavinti kuo daugiau informacijos. Kad tai nebūtų tik ,,sausa“ teorija, mokomoji informacija pateikiama vaikams ne tik spalvingais ir įtaigiais balsais, bet ir įdomesniu 360 laipsnių kampo formatu.

            Žiūrėdami filmą apie gyvūnus vaikai apsilankė senelio Franko ūkyje. Pamatė laukinius džiunglių, savanos, dykumos, Šiaurės ir Pietų ašigalių žvėris.  Sužinojo kaip jie atrodo, ką valgo, kokie gyvūnai gyvena vandenyno dugne. Išgirdo naudingos informacijos apie paukščius, vabalus ir išvydo nykstančių gyvūnų rūšis.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Pažinkime paukščius drauge!

(Klinikų g.5)

Artėjant žiemai – svarbu pasirūpinti paukščiais, nes šaltą žiemą jie savimi pasirūpinti negali. Be to, ir mums, žmonėms, įvairiaspalviai paukščiai suteikia daug džiaugsmo žiemos metu paįvairindami aplinką ryškiomis spalvomis. Paukščių susirenka ne taip ir mažai net pačioje darželio  teritorijoje. Žaliukės, svilikai, bukučiai, sniegenos, alksninukai, kėkštai – žiemą traukia į miestus ieškoti lesalo. Ką jau kalbėti apie žvirblius ir kelių rūšių zyles, kurie zuja ištisus metus šalia mūsų –  tik ne visada per skubėjimą juos pastebime!

Lapkričio 13 d. 9:30 val. Naminuko darželyje vyko edukacinė pamokėlė „Pasiruoškime žiemai“.

Šios pamokėlės metu žymus Lietuvos ornitologas Gediminas Petkus vaikams rodė daug filmuotos medžiagos bei fotografijų iš paukščių gyvenimo, taip pat mokė vaikus juos atskirti iš išvaizdos ir supažindino su jų elgesio ypatumais. Ornitologas atsivežė įvairių lesyklėlių, papasakojo kaip teisingai lesinti paukščius.  Po pamokėlės vaikai su auklėtojomis ir   ornitologu po žiūronus ir teleskopą stebėjo paukščius darželio teritorijoje.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Video projektas ,,Rudens fantazijos“

(Klinikų g. 5)

Video projektas ,,Rudens fantazijos“ skatino ieškoti originalių rudeninių lapų panaudojimo būdų kuriant margaspalves kompozicijas lauko aplinkoje. Vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė kartu su „Drugelių“ grupės vaikučiais sukūrė sraigės ir žuvytės kompozicijas iš margaspalvių lapų. Kurdami šias kompozicijas vaikai ugdėsi kūrybiškumą įgyvendindami originalias idėjas, patyrė kūrybos džiaugsmą aktyviai veikiant lauke, tobulino bendradarbiavimo įgūdžius kuriant bendras kompozicijas.

Video projekte dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai. Iš atsiųstų nuotraukų bus sukurtas filmukas ,,Rudens fantazijos“. Labai laukiame filmuko :)

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

Edukacinė veikla ,,Bitučių“ grupėje ,,Šuniuko gamyba“

(Klinikų g. 5)

Spalio 15 d. priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko edukacinė veikla „Šuniuko gamyba“. Ši veikla ne tik skatino vaikų kūrybiškumą, bet ir mokė atsakingiau elgtis su negalinčiu pilnai savimi pasirūpinti gyvūnėliu.

Iš rankšluostukų vaikai lankstė šuniukus, patys jiems kūrė nosytes, ausytes, papuošimus, sugalvojo vardus. Vaikams ši veikla labai patiko.

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Jankovskaja

 

EDUKACINĖ IŠVYKA Į SAUGOMŲ TERITORIJŲ NACIONALINĮ LANKYTOJŲ CENTRĄ

 Spalio 23 ir lapkričio 6 dienomis „Drugelių“ ir „Bitučių “ (Smėlio g. 13) grupių vaikai lankėsi  Sapiegų parke įsikūrusiame Saugomų teritorijų lankytojų centre. Įėję vaikai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške…

Vaikai susidomėję ne tik klausėsi pasakojimo apie Lietuvos gamtą, bet informacinių technologijų dėka „keliavo“ po Nacionalinius parkus, draustinius, piliakalnius. Galėjo atidaryti „paslapčių spintas“ ir surasti įsimintiną gamtos eksponatą. Klausėsi gamtos garsų – išgirdo čiulbant lakštingalą, ūbaujant pelėdas, tuksenant medžio kamieną genį.

„Važiavome traukinuku“ po labirintą , sudarytą iš 41 stotelės, kur kiekvienoje stotelėje ekrane galėjome stebėti gražiausius Lietuvos vaizdus ir vietoves.

Vaikai susipažino su miegapele ir medvarle – sužinojo, kad miegapelė nuo žodžių „miega“ ir  „pelė“, o medvarlė – nuo žodžių „medis“ ir „varlė“ (miega medyje).

Didelį įspūdį paliko laboratorinis stalas – klaustukas, kuris atsakinėjo į klausimus ir gamtos mįsles filmuotais siužetais.

Pirmą kartą pamatėme, kaip atrodo šikšnosparnio namelis – inkilėlis. O Naglis, Mykolas, Ieva ir Patrikas „pasimatavo“ miškininko rūbus.

Išėję į lauką susipažinome su augančiu ąžuoliuku, kuris prieš du metus atkeliavo nuo Zarasų rajone augančio seniausio Stelmužės ąžuolo ir dabar sėkmingai auga Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro kieme – tai Stelmužės ąžuolo anūkas-ąžuoliukas.

Išvyka vaikams labai patiko. Į darželį sugrįžome pilni įspūdžių ir prisiminimų.

EDUKACINĖ PROGRAMĖLĖ

„VĖJO MALŪNĖLIAI“

(Smėlio g. 13)

Spalio 16 dieną darželyje lankėsi menų studijos „Spalvų juokas“ dailės mokytoja, kuri su vaikais gamino vėjo malūnėlius. “Paukštelių“, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikai piešė, spalvino, puošė savo vėjo malūnėlius praėjusios vasaros vaizdais ir prisiminimais. Kaip buvo smagu bėgioti su savo vėjo malūnėliu ir „priversti“ jį kuo greičiau suktis…