Konkursai, parodos, iniciatyvos

VELYKINIS ATVIRUKAS

(Klinikų g. 5)

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv.Velykoms – su  „Drugelių“ grupės vaikais dalyvavome kūrybinių darbelių parodoje „Velykinis atvirukas“. Šios  parodos tikslas – skatinti vaikus domėtis šalies tradicijomis ir jas puoselėti. Vaikai domėjosi menine tautine kultūra ir, pasitelkę vaizduotę bei kūrybiškumą, sukūrė daug gražių Velykinių atvirukų.

3

Parengė vyresnioji mokytoja Vilma Bitinienė

 

VELYKINĖ PARODĖLĖ ,,KIŠKUČIŲ ŠEIMYNĖLĖ“

(Klinikų g. 5)

Didžiausia krikščioniškojo pasaulio šventė yra Šv. Velykos, simbolizuojanti prisikėlimą ir gamtos atsinaujinimą, nuo seno turinti gilias tradicijas, papročius ir ritualus. Vienas iš būtinų šventės atributų yra Velykinis kiškis. „Saulučių“ grupės vaikai, tėveliai, ir auklėtojos iš medžiagos, siūlų, popieriaus, antrinių žaliavų gamino velykinius kiškius. Linksmi ir spalvingi zuikiai papuošė grupės rūbinėlę.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė Aušra Tamošiūnienė

 

SVEIKATINIMO AKCIJA

,,SVEIKAS VAIKAS – LAIMINGAS VAIKAS“, SKIRTA PASAULINEI SVEIKATOS DIENAI PAMINĖTI

 

(Klinikų g. 5)

Balandžio 10 dieną (trečiadienį), 10 valandą vyko MASINIS BĖGIMAS ,,AŠ BĖGU – 2019“ aplink darželį.

Tikslas – populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje, skatinti domėjimąsi bėgimu, formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima, padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai.

Renginio eiga:

  • Masinio bėgimo ,,Aš bėgu – 2019“ dalyviai 10.00 valandą susirinko darželio kieme ir atliko apšilimo pratimus.
  • Kiekviena grupė pristatė pačių sugalvotas skanduotes.
  • Vaikai, tėvai ir darželio darbuotojai susirinko prie STARTO linijos.
  • Bėgimas.

Kiekvienas dalyvis gavo emblemą su užrašu ,,Aš bėgu – 2019“.

Atbėgus prie FINIŠO, kiekvienam  dalyviui buvo įteikiamas sveikatinimo prizas. 1

VILNIAUS MIESTO IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ TAUTINIŲ ŠOKIŲ FESTIVALIS ,,PAVELDO GIJA 2019“.

(Klinikų g. 5)

Kovo 27 dieną ,,Bitučių“ grupės vaikai Smiltė, Arnas, Vytautas, Magdalena, Adelė, Ema, Liepa, Ąžuolas, Karina ir Mija  dalyvavo šokių  festivalyje ,,Paveldo gija 2019“, kuris vyko Vilniaus lopšelyje-darželyje ,,Vėjelis“. Vaikai puikiai sušoko lietuvių liaudies šokį ,,Ciceliukė Marceliukė“.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

KŪRYBINIS PROJEKTAS „DRAUGYSTĖS PAUKŠTIS“

(Klinikų g. 5)

Kovo mėn. „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo Vilniaus lopšelio-darželio „Žiedas“ kūrybiniame projekte „Draugystės paukštis“. Projekto tikslas – skatinti vaikų meninę saviraišką ir kalbinę kompetenciją. Vaikai piešė su vaškinėmis kreidelėmis, guašu, pieštukais „Draugystės paukštį“. Kiekvienas vaikas išsakė savo mintis apie draugystę. Grupėje buvo organizuojama piešinių parodėlė ir vaikai rinko labiausiai patikusį darbelį, kurio foto nuotrauką išsiuntėme į lopšelį-darželį „Žiedas“. Tai tapo Emos Adelės Tūraitės „Draugystės paukštis“.

1

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja.

MENINIS FESTIVALIS „LIETUVOS SPALVOS“

(Smėlio g. 13)

Kovo 4 d. darželio dainininkai ir šokėjai specialiai užsakytu autobusu vyko į Vilniaus Keistuolių teatrą, kur vyko Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų meninis festivalis „Lietuvos spalvos“. Festivalio tikslas – miesto ikimokyklinių įstaigų bendradarbiavimas, pagarbos gimtinei ir pilietinių jausmų sužadinimas pasitelkiant įvairias meninės saviraiškos formas. Vaikai atliko meninę kompoziciją  „Jūros daina“. Jie jautėsi tikrais artistais, pasirodydami prožektorių šviesų apšviestoje teatro scenoje, dainuodami prie mikrofonų ir sulaukę gausių aplodismentų. Grįžome į darželį kupini gerų įspūdžių ir puikių emocijų.

VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBELIŲ PARODA „MANO GIMTASIS KRAŠTAS“

(Klinikų g. 5)

„Drugelių“ grupės vaikai minėdami Lietuvos 101-ąjį gimtadienį buvo skatinami geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, domėtis jo įstorija. Vaikai piešė piešinius, kūrė kūrybinius darbelius, kuriuose atskleidė savo gimtojo krašto grožį, išskirtinumą. Dalyvavo vaikų kūrybinių darbelių parodoje „Mano gimtasis kraštas“, kuri buvo skirta Lietuvos valstybės ir Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Kūrybiniai darbeliai buvo eksponuojami Vilniaus lopšelyje-darželyje ,,Liepsnelė“.

 

LANKSTINIŲ FOTO NUOTRAUKŲ PARODA

(Klinkų g. 5)

          Priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lankstinių foto nuotraukų parodoje „Mylimai Lietuvai skiriu…“, kuri skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11-ajai paminėti. Paroda organizuojama lopšelyje-darželyje „Pabiručiai“. Dalyvaudami parodoje vaikai ugdėsi  tautiškumo ir pilietiškumo jausmą, meilę savo gimtajam kraštui. Iš spalvoto (geltono, žalio, raudono) popieriaus vaikai išlankstė kvadratėlius ir iš jų išdėliojo gėlių kompoziciją.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Jankovskaja.

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS

Sausio 11 dieną Vilniaus lopšelio-darželio „Naminukas“ bendruomenė paminėjo Laivės gynėjų dieną dalyvaudama visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Aštuntą valandą ryto dešimčiai minučių visuose darželio languose sužibo žvakių liepsnelės – atminties, vilties ir susikaupimo simbolis. Tyla, ramybe ir pokalbiais buvo pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

KŪRYBINĖS-PAŽINTINĖS VEIKLOS LAUKE PROJEKTAS-KONKURSAS „SNIEGO FANTAZIJOS“

(Klinikų g. 5)

Žiema – gražus ir smagus metų laikas. „Saulučių“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis Aušra ir Angele pasinėrė į žiemos fantaziją. Iš sniego lipdė savo svajonių draugus, susipažino su sniego savybėmis. Papuošė juos spalvotais dažais, gamtine medžiaga. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų. O vėliau dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės-pažintinės veiklos lauke projekte-konkurse „Sniego fantazijos“.

Parengė ikimokyklinio ugdymo pedagogė A. Tamošiūnienė

KŪRYBINIS KONKURSAS ,,ATŠVAITAS“

(Klinikų g. 5)

Šiuo – vis tamsėjančiu metų laiku – kiekvienuose namuose sužimba nuostabios Kalėdų eglutės. Eglutės nuostabiai šviečia ir žavi tiek didelius, tiek mažus. Bet ar visi pasirūpinom, kad ir mes patys būtume taip puikiai matomi tamsoje, kad spindėtumėme iš toli.

Lopšelio-darželio „NAMINUKAS“ „Bitučių“ grupės vaikai žino, kad atšvaitai būtini tamsiuoju paros metu, o žiemą šis laikas ypač ilgas. Žinoma, atšvaito pagrindinė funkcija – mus saugoti, bet kartu jie gali ir puošti mus. Visas šias žinias sudėjus į vieną, gavosi puikus rezultatas. Vilniaus miesto ugdymo įstaigų moksleivių kūrybinio konkurse „ATŠVAITAS“  laimėjo net du „Bitučių“ grupės vaikai – Liepa Švanaitė ir Emilija Trukanaitė. Puikiai pasirodė ir Smiltė Bielskytė. Už dalyvavimą organizatoriai taip pat dėkoja Arnui Sidaravičiui ir Mijai Obeliūnaitei.

O dabar visus kviečiu pasidairyti po parodėlę, kurią nuo gruodžio 17 dienos iki mokslo metų pabaigos galit aplankyti Vilniaus saugaus miesto centre. Nepamirškit pasiimti žibintuvėlio ir patikrinti atšvaitų patikimumo!

Spindėkit tamsoje iš toli!

Parengė auklėtoja Eglė Gilė

Žibintų paroda

(Klinikų g. 5)

2018 m. lapkričio 5-9 dienomis darželyje jau antrą kartą buvo organizuojama žibintų paroda. Pagrindiniai parodos tikslai: patirti  džiaugsmą šeimoje kartu kuriant žibintus, patirti teigiamų emocijų stebint juos šviečiančius vakarais darželio kieme.

Vaikai su šeimomis pagamino daug įvairių žibintų. Šiais metais gaminant žibintus dar labiau nustebino įvairesnių technikų bei medžiagų panaudojimas.

Pačių pagaminti žibintai, šviečiantys tamsoje, suteikė vaikams džiaugsmo ir pasididžiavimo jausmą, skatino dar pabūti ir pažiūrėti į degančias žvakeles. Po parodos vaikai savo žibintus parsinešė namo, kur galės ilgai jais džiaugtis tamsiais žiemos vakarais drauge su šeima.

Parengė vyresnioji auklėtoja  Julija Morozienė

PIEŠINIŲ KONKURSAS

„BAKTERIJŲ TRAMDYTOJAI“

„Bitučių“ ir „Drugelių“ grupių (Smėlio g. 13) vaikai lapkričio mėnesį dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkurse „Bakterijų tramdytojai“, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos biuras kartu su prekinio ženklo „Rossmax“ atstovais.

Konkurso tikslas – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų asmens higienos įgūdžių ugdymas per meninės raiškos priemones.

Vaikai kūrė piešinius, kuriuose pavaizduotos situacijos, kaip ir kur kontaktuojame su mikrobais, kur jie gali slėptis ir tykoti, kaip kiekvienas gali kovoti ir sutramdyti mikrobus.

Mikrobai nemėgsta žmonių. Jie įprasta akimi nematomi ir, jeigu tik gali, sukelia nemalonias ligas. Atsiradę ant mūsų rankų jie tykoja ir laukia, kada mes prarasime budrumą: patrinsime akis, pakrapštysime nosį, imsime graužti nagus arba valgysime nenusiplovę rankų.

Gavę tėvų sutikimą vaikų piešinius įkėlėme į svetainę www.rossmaxzaidimas.lt. Prašome pažiūrėti ir pasigrožėti.

TOLERANCIJOS DIENA

(Smėlio g. 13)

Jau penktus metus iš eilės mūsų darželis pamini Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos simbolius-raktus piešė, spalvino, aplikavo, margino, kirpo, klijavo visų grupių vaikai.

Jie savo raktelius skyrė atrakinti širdelei ir įsileisti į ją savo draugą su jo mintimis, jausmais, gebėjimais ir norais.

SPORTINĖ PRAMOGA

„ŽAISK, SPORTUOK IR BŪSI SVEIKAS“

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 9 dieną „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikų komandos dalyvavo sportinėje pramogoje „Žaisk, sportuok ir būsi sveikas“, kuri vyko lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“. Sportininkai buvo pasipuošę sportiniais marškinėliais su užrašu „NAMINUKAS“.

Vaikai kartu su draugais iš lopšelio-darželio „Atžalėlės“ dalyvavo estafetėse, įvairiose sportinėse rungtyse bei futbolo varžybose. Jie buvo aktyvūs, greiti, vikrūs ir nusiteikę laimėti.

Nugalėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, saldžiomis dovanomis ir vaisiais.

Vaikai grįžo puikiai nusiteikę.

 

Muzikinis festivalis ,,Sveikas, rudenėli“

(Klinikų g. 5)

,,Bitučių“ grupės vaikučiai Smiltė, Ąžuolas, Miglė, Vytautas, Arnas, Emilija, Mija, Ema  dalyvavo pažintiniame, pramoginiame, muzikiniame festivalyje ,,Sveikas, rudenėli“, kuris vyko Vilniaus mokytojų namuose. Dalyvaudami šiame festivalyje vaikučiai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir lavinosi muzikinius gabumus, muzikos atlikimo ir judesio įgūdžius. ,,Bitučių“ grupės vaikučiai atliko N. Lapinskienės dainą ,,Draugų dainelė“.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Piešinių konkursas ,,Vaistažolių pievoje“

Vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė kartu su ,,Drugelių“ grupės vaikučiais dalyvavo piešinių konkurse ,,Vaistažolių pievoje“. Per piešinį vaikai išreiškė vaistažolių įvairovę ir grožį, ugdėsi kūrybiškumą. Susipažino su gėlės gyvybės ratu, įgijo žinių apie vaistažolių naudą žmogui, domėjosi gydomosiomis augalų savybėmis.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda ,,Augalų istorijos: užaugau Lietuvoj…“

(Klinikų g. 5)

Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda ,,Augalų istorijos: užaugau Lietuvoj…“ skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinės ir aplinkosauginės kompetencijų ugdymui, plėtojant Lietuvos gamtos pažinimo ir saugojimo idėjas, dedikuojama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Paroda organizuojama vykdant visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą ,,Mes – gamtai, gamta – mums“.

Šioje parodoje dalyvavo vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė su ,,Drugelių“ grupės vaikučiais: Kamile Klevinyte, Ryčiu Zuoku, Ermina Kraujalyte. Tapydami savo kūrybos darbus vaikai ugdėsi aplinkos pažinimo ir meninę kompetencijas, patyrė kūrybos džiaugsmą, savitai išreiškė turimą patirtį apie įvairius Lietuvos augalus meninės ir kalbinės raiškos priemonėmis.

Paroda vyko Kirtimų kultūros centre.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

Paroda ,,Šalna dar mūsų nepakando“

Vilniaus lopšelis-darželis ,,Naminukas“ (Klinikų g. 5) kartu su vyresniąja auklėtoja Vilma Bitiniene bei ,,Drugelių“ grupės vaikučiais dalyvavo Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų gėlynų foto nuotraukų parodoje ,,Šalna dar mūsų nepakando“, skirtoje pasaulinei natūralios aplinkos dienai.

Dalyvaudami parodoje siekėme įtraukti vaikus ir pedagogus į įstaigos gėlyno priežiūros, stebėjimo ir pažinimo veiklą. Skatinome patirti atradimo džiaugsmą, padėti atsiskleisti kūrybiškumui ir saviraiškai, tobulinome bendradarbiavimo įgūdžius tarp vaiko ir pedagogo bei tarp švietimo įstaigų. Dalyvavimas parodoje padėjo atsiskleisti pedagogų saviraiškai ir originalumui, ugdė vaikų domėjimąsi artimiausia aplinka, taikant įvairius pažinimo būdus: stebėjimą, kūrimą, modeliavimą.

Nuotraukos eksponuojamos Vilniaus lopšelio-darželio ,,Pabiručiai“ svetainėje.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė