Konkursai, parodos, iniciatyvos

PIEŠINIŲ KONKURSAS

„BAKTERIJŲ TRAMDYTOJAI“

„Bitučių“ ir „Drugelių“ grupių (Smėlio g. 13) vaikai lapkričio mėnesį dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkurse „Bakterijų tramdytojai“, kurį organizavo Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos biuras kartu su prekinio ženklo „Rossmax“ atstovais.

Konkurso tikslas – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų asmens higienos įgūdžių ugdymas per meninės raiškos priemones.

Vaikai kūrė piešinius, kuriuose pavaizduotos situacijos, kaip ir kur kontaktuojame su mikrobais, kur jie gali slėptis ir tykoti ir kaip kiekvienas gali kovoti ir sutramdyti mikrobus.

Mikrobai nemėgsta žmonių. Jie įprasta akimi nematomi ir jeigu tik gali, sukelia nemalonias ligas. Atsiradę ant mūsų rankų, jie tykoja ir laukia, kada mes prarasime budrumą: patrinsime akis, pakrapštysime nosį, imsime graužti nagus arba valgysime nenusiplovę rankų.

Gavę tėvų sutikimą, vaikų piešinius įkėlėme į svetainę www.rossmaxzaidimas.lt. Prašome pažiūrėti ir pasigrožėti.

TOLERANCIJOS DIENA

(Smėlio g. 13)

Jau penktus metus iš eilės mūsų darželis pamini Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos simbolius – raktus – piešė, spalvino, aplikavo, margino, kirpo, klijavo visų grupių vaikai.

Jie savo raktelius skyrė atrakinti širdelei ir įsileisti į ją savo draugą su jo mintimis, jausmais, gebėjimais ir norais.

SPORTINĖ PRAMOGA

„ŽAISK, SPORTUOK IR BŪSI SVEIKAS“

(Smėlio g. 13)

Lapkričio 9 dieną „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikų komandos dalyvavo sporinėje pramogoje „Žaisk, sportuok ir būsi sveikas“, kuri vyko lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“. Sportininkai buvo pasipuošę sportiniais marškinėliais su užrašu „NAMINUKAS“.

Vaikai kartu su draugais iš lopšelio-darželio „Atžalėlės“ dalyvavo estafetėse, įvairiose sportinėse rungtyse bei futbolo varžybose. Jie buvo aktyvūs, greiti, vikrūs ir nusiteikę laimėti.

Nugalėjo draugystė. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, saldžiomis dovanomis ir vaisiais.

Vaikai grįžo puikiai nusiteikę.

 

Muzikinis festivalis ,,Sveikas, rudenėli“

(Klinikų g. 5)

,,Bitučių“ grupės vaikučiai Smiltė, Ąžuolas, Miglė, Vytautas, Arnas, Emilija, Mija, Ema  dalyvavo pažintiniame, pramoginiame, muzikiniame festivalyje ,,Sveikas, rudenėli“, kuris vyko Vilniaus mokytojų namuose. Dalyvaudami šiame festivalyje vaikučiai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir lavinosi muzikinius gabumus, muzikos atlikimo ir judesio įgūdžius. ,,Bitučių“ grupės vaikučiai atliko N. Lapinskienės dainą ,,Draugų dainelė“.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Piešinių konkursas ,,Vaistažolių pievoje“

Vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė kartu su ,,Drugelių“ grupės vaikučiais dalyvavo piešinių konkurse ,,Vaistažolių pievoje“. Per piešinį vaikai išreiškė vaistažolių įvairovę ir grožį, ugdėsi kūrybiškumą. Susipažino su gėlės gyvybės ratu, įgijo žinių apie vaistažolių naudą žmogui, domėjosi gydomosiomis augalų savybėmis.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda ,,Augalų istorijos: užaugau Lietuvoj…“

(Klinikų g. 5)

Respublikinė vaikų kūrybinių darbų paroda ,,Augalų istorijos: užaugau Lietuvoj…“ skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinės ir aplinkosauginės kompetencijų ugdymui, plėtojant Lietuvos gamtos pažinimo ir saugojimo idėjas ir dedikuojama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Paroda organizuojama vykdant Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą ,,Mes – gamtai, gamta – mums“.

Šioje parodoje dalyvavo vyresnioji auklėtoja Vilma Bitinienė su ,,Drugelių“ grupės vaikučiais : Kamile Klevinyte, Ryčiu Zuoku, Ermina Kraujalyte. Tapydami savo kūrybos darbus vaikai ugdėsi aplinkos pažinimo ir meninę kompetencijas, patyrė kūrybos džiaugsmą, savitai išreiškė turimą patirtį apie įvairius Lietuvos augalus meninės ir kalbinės raiškos priemonėmis.

Paroda vyko Kirtimų kultūros centre.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė

 

Paroda ,,Šalna dar mūsų nepakando“

 Vilniaus lopšelis-darželis ,,Naminukas“ (Klinikų g. 5) kartu su vyresniąja auklėtoja Vilma Bitiniene bei ,,Drugelių“ grupės vaikučiais dalyvavo Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų gėlynų foto nuotraukų parodoje ,,Šalna dar mūsų nepakando“, skirtoje pasaulinei natūralios aplinkos dienai.

Dalyvaudami parodoje siekėme įtraukti vaikus ir pedagogus į įstaigos gėlyno priežiūros, stebėjimo ir pažinimo veiklą. Skatinome patirti atradimo džiaugsmą, padėti atsiskleisti kūrybiškumui ir saviraiškai, tobulinome bendradarbiavimo įgūdžius tarp vaiko ir pedagogo, bei tarp švietimo įstaigų. Dalyvavimas parodoje padėjo atsiskleisti pedagogų saviraiškai ir originalumui, ugdė vaikų domėjimąsi artimiausia aplinka, taikant įvairius pažinimo būdus: stebėjimą, kūrimą, modeliavimą.

Nuotraukos eksponuojamos Vilniaus lopšelio-darželio ,,Pabiručiai“ svetainėje.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Raminta Petrulionienė