Projektinė veikla

RUGSĖJO 29-JI – ORANŽINĖ DIENA

Jau antrus metus dalyvaujame Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“.

Rugsėjo 29-ą – Pasaulinę Širdies dieną – darželyje organizavome „Oranžinę dieną“: oranžinę vaikų darbų parodą, susikūrėme oranžinę emblemą – „širdelę su šypsena“. Širdeles dalinome draugams ir savo artimiesiems. Darželio kieme iš vaikų ir tėvų užaugintų moliūgų bei gamtinės medžiagos sukūrėme personažą – „Linksmuolį“. Dainavome „Oranžinę dainą“, šokome, žaidėme. Visus lydėjo puiki nuotaika ir teigiamos emocijos. „Linksmuoliu“ džiaugėsi vaikai, pedagogai, tėvai ir visa darželio bendruomenė.

 

PROJEKTO „KUR GYVENA ŠYPSENĖLĖ“ BAIGIAMASIS RENGINYS „NERIES“ METODINIO BŪRELIO PEDAGOGAMS

Kovo 29 dieną darželyje vyko projekto „Kur gyvena šypsenėlė“ baigiamasis renginys, kurį pristatėme „Neries“ metodinio būrelio pedagogams.

„Drugelių“ grupės vaikai savo šypsenėles dalino saulutei ir visiems aplinkui.

„Bitutės“ pabudo po žiemos miego – „Sprogo saulės spindulys – atsimerkė avilys“. Jos dūzgė, skraidė tarp gėlių, rinko medų ir juo vaišino visus susirinkusius.

„Paukštelių“ grupės vaikai papasakojo istoriją apie spalvotus pieštukus – peštukus, kurie ginčijosi, kiekvienas norėjo būti svarbiausiu. „Pieštukai – peštukai“ pykosi ir taikėsi, o nugalėjo spalvų draugystė ir gera nuotaika.

„Nykštukai“  papasakojo pagal muziką „Vienos pievos istoriją“, kurioje pabudo ir tarp gėlių skraidė ir žaidė drugeliai, bitutės. Žalias triukšmadarys žiogas gitara sugrojo įstabią savo melodiją ir išgąsdino pievos gyventojus. „Vienos pievos istorija“ baigėsi daina „Odė draugystei“.

IŠ PROJEKTO „SMAGU IR ŠAUNU SU TĖVELIU IR MAMA KARTU“

 „NYKŠTUKŲ“ grupės projektas startuoja toliau. Adventiniu laikotarpiu lankėsi Vėjūno mama. Ji papasakojo vaikams, kas yra adventas. Tai ramybės, susikaupimo metas. Vaikus supažindino su Advento papročiais, tradicijomis, ką suaugusieji ir vaikai veikdavo ilgais žiemos vakarais. Vaikus  mokė ir žaidė lietuvių liaudies žaidimus, sekė pasakas be galo, kalbėjosi.

 

IŠ PROJEKTO „SMAGU IR ŠAUNU SU TĖVELIU IR MAMA KARTU“

Lapkričio 18 d. „Nykštukų“ grupėje svečiavosi Karolio mama. Ji atsinešė „Pasaką iš muzikinės dėžutės“. Grojant muzikai papasakojo gražią istoriją apie lėlytės Vitos ir klouno draugystę. Pasaką inscenizavo rankų judesiais ir pirštukų žaidimais. Buvo įdomu ir gražu, vaikai liko sužavėti. Pabaigoje, Karolio mamos padedami, vaikai pasigamino linksmus klounus.

 

KIPRO MAMOS VIEŠNAGĖ GRUPĖJE

Spalio 14 dieną „Nykštukų“ grupės vaikučius aplankė Kipro mama. Ji atvyko ne viena, o su savo sese dvyne. Jos abi vaikystėje taip pat lankė mūsų darželį. Viešnios parodė nuotraukas iš savo vaikystės, pasidžiaugė pirmuoju darželio už baigimo medaliu.

Kipro mama parodė, kaip turint vos kelias modelino spalvas, jas maišant galima išgauti kitokias spalvas. Vaikai susidomėję minkė modeliną ir nusilipdė sau norimus darbelius.

 

„Nykštukų“ grupės projektas „Smagu ir šaunu su tėveliu ir mama kartu“

Šiais mokslo metais „NYKŠTUKŲ“ grupės auklėtoja Aurelija Statkevičienė  iniciajavo projektą “Smagu ir šaunu su tėveliu ir mama kartu“. Šio projekto eigoje kvies tėvelius, kad vaikams papasakotų apie savo pomėgius, profesijas ir kitus įdomius dalykus arba paskaitytų knygą, pažaistų, pabūtų kartu.

Projektas startavo š.m. spalio 7 d. Pirmas susitikimas įvyko su Vėjūnės tėveliu. Jis papasakojo apie alpinistus, kopiančius į aukštus kalnus, kurių viršūnes dengia sniegas. Tokių  kalnų  Lietuvoje nėra ir jų su vaikais ieškojome gaublyje. Norint būti alpinistu, labai svarbu yra daug sportuoti, grūdintis, būti ištvermingam. Kai kuriuos pratimus tėvelis parodė ir vaikams: kaip galima verstis kūliais, stovėti ant galvos, eiti rankomis ir kitų smagių dalykų. Įspėjo, kad patiems vaikams, be trenerių, šių pratimų daryti negalima. Buvo labai smagu. Ačiū Vėjūnės tėveliui.

Keletas nuotraukų iš šios veiklos.

„Gyvybė – ten, kur vanduo“

„Paukštelių“ grupė gegužės 23 – 31 dienomis vykdė trumpalaikį projektą „Gyvybė – ten, kur vanduo“. Vaikai įtvirtino savo žinias apie vandenį, jo svarbą žmonių gyvenime, augalijos ir gyvūnijos pasaulyje. Jie įsiminė vandens savybes ir žodžius, apibūdinančius vandenį: bespalvis, bekvapis, beskonis. Klausėsi pasakos apie vandens lašelį, sužinojo, kad vandens lašelis gamtoje keliauja ratu. Vaikai susipažino ir tyrinėjo paruoštą spalvingą vaizdinę medžiagą apie vandens lašelį. Minė mįsles, klausėsi eilėraštukų apie vandenį, patikusį išmoko mintinai.

Projekto užbaigimui vaikai dirbo trijose komandose ir paruošė puikius plakatus: „Vandens lašelio svarba žmonėms“,  „Vandens lašelio svarba augalams“, „Vandens lašelio svarba gyvūnams“. Kiekviena komanda pristatė ir apibendrino savo atliktą darbą.

 

Vienas iš ugdymo metodų darželyje – projektinė veikla. 2014–2015 m.m. „Paukštelių“ grupė (auklėtojos Regina Vaitkevičienė ir Regina Karlonienė) vykdė tęstinį projektą „Augu su knyga“. Tėveliai taip pat buvo aktyvūs projekto dalyviai – „Ryto rate“ skaitė vaikams knygas, pasakas. Atlikta apklausa „Tėvų požiūris į skaitymą ir knygą“, kuri parodė, kad knyga užima svarbią vietą vaiko gyvenime.

Akimirkos iš projekto „Augu su knyga“:

proj1

proj2

2014-2015 m. m. vykdėme projektą nuo „Pilies iki pilies“.
Projekto tikslas – ugdyti patriotiškumą, puoselėti meilę savo gimtajam kraštui, istorijai. Vaikai susipažino su Lietuvos istorinėmis pilimis, kūrė, piešė, inscenizavo savo svajonių pilis. Tėveliai buvo aktyvūs projekto dalyviai ir rėmėjai.
Kiekviena grupė pagal savo amžių kūrė pilis, vaidino, žaidė ir pristatė darželio bendruomenei ir ikimokyklinių ugdymo įstaigų metodinio ratelio „Neris“ pedagogams.
„Nykštukų“ grupės (3-4 m.) vaikai ir pedagogai inscenizavo pasakojimą apie „Gintaro pilį“.

proj3

„Paukštelių“ grupė (4-5 m.) statė iš pasigamintų su tėvais „plytų“ „Gerumo pilį“. „Gerumo pilyje“ skambėjo muzika, personažas „Drugelis“ sutiko daug gerų draugų, su kuriais norėjo padaryti pasaulį padaryti geresnį.

proj4

„Drugelių“ grupės (5-6 m.) vaikai su pedagogais statė „Žinių, spalvų ir muzikos pilį“. Jie keliavo po spalvų ir muzikos pasaulį, sutiko raideles, skaičiukus, laikroduko pagalba skaičiavo laiką.

proj5

Priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupė inscenizavo žynio Lizdeikos sapną, statė „Gedimino pilį“, šoko lietuvių liaudies šokius, žaidė ratelius.

proj6

2015-2016 m.m. „Paukštelių“ grupė (5-6 m.) vykdo projektą „Auklėtojas valandai“. Tėveliai „Ryto rate“ veda įdomias veiklas, dalijasi savo darbo patirtimi, suteikia žinių apie savo profesiją, atsineša savo vaizdinės medžiagos ir priemonių.
Kristijono mama Ineta „Ryto rate“ pristatė savo vaikystės knygą „Panama labai graži“. Vaikai gaublio pagalba „keliavo“ po pasaulį, ieškojo šalies Panamos, sužinojo, kad ten auga bananai, kuriuos visi mes labai mėgstame. Po šios kelionės grįžome į Lietuvą.

proj7

proj8

Sofijos mama Gražina papasakojo apie savo gydytojos profesiją. Atsinešė medicininius instrumentus, papasakojo vaikams kam jie yra skirti, skaitė knygeles „Mažasis karalius karščiuoja“ ir „Mažasis karalius eina pas gydytoją“ , akcentavo dantukų priežiūrą. Vaikai gautas žinias pritaikė žaisdami – patys „tikrino ir gydė“ vienas kitą.

proj9

91

proj92