Mūsų renginiai ir šventės

ATSISVEIKINIMO SU DARŽELIU ŠVENTĖ

Gegužės 23 d. priešmokyklinė „Nykštukų“ grupė atsisveikino su darželiu. Gražiais žodžiais, dainelėmis, žaidimais vaikai išsakė savo mintis apie darželyje praleistą laiką ir būsimus metus mokykloje, kupinus naujų žinių, ieškojimų ir atradimų.

Programėlę papildė ir anglų kalbos būrelyje įgytos žinios – vaikai dainavo anglišką abėcėlę, parodė trumpą vaidinimą „Kas namelyje gyvena?“.

„Nykštukus“ sveikino jaunesni draugai, „Bitučių“ grupės  vaikai, nuo naujų mokslo metų ateisiantys į priešmokyklinę grupę.

Šventę vainikavo įvairiaspalviai helio balionai, su vaikų svajonėmis paleisti į dangų.

MOTINOS DIENOS ŠVENTĖ

Gegužės 3 d. darželyje šventėme Motinos dieną. Vaikai išsakė daug gražių žodžių savo mamytėms, močiutėms, šoko, dainavo, grojo. Kiekvienos grupės vaikučiai ilgai, išradingai ir kruopščiai darė įvairius darbelius – dovanėles, kuriomis pradžiugino savo mamytes.

Šventė paliko teigiamų emocijų – šypsojosi vaikai, laimingos buvo mamos.

 

SUSITIKIMAS  SU  VELYKŲ  BOBUTE

Balandžio 4 d. vaikus aplankė Velykų Bobutė. Viščiukai, paukšteliai ir zuikiai pramogavo, išdykavo, šoko, deklamavo ir dainavo, minė mįsles, džiaugėsi margučiais, lenktyniavo. Velykų Bobutė visus apdovanojo gera nuotaika ir šokoladiniais kiaušiniais.

RENGINYS, SKIRTAS LIETUVOS VALSTYBĖS 100-ČIUI

„MŪSŲ ŠIRDELĖJ – VISA LIETUVA“

Kovo 7 dieną šventėme atkurtos Lietuvos 100-metį. Pasipuošę tautinėmis karūnėlėmis, vėliavėlėmis ir kitokiais Lietuvos simboliais, šventiškai nusiteikę ir susikaupę, šventę pradėjome giedodami Lietuvos Himną. Deklamavome apie Lietuvą, Tėvynę, savo miestą Vilnių, dainavome apie savo gražų pasaulį, laimingą vaikystę, šokome lietuvių liaudies šokius ir ratelius. Mūsų šventėje dalyvavo ir tėveliai, kurie deklamavo Bernardo Brazdžionio eiles, grojo gitara. Šventę vainikavo bendra vaikų, pedagogų ir tėvelių atliekama Kipro Mašanausko daina „Lietuva“ – visi susikibę rankomis apkabinome savo brangią Lietuvėlę.

SVEIKINAME  LIETUVĄ

Vasario 14 dieną sveikinome Lietuvą su 100-uoju gimtadieniu, paleisdami į dangų geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionus.

UŽGAVĖNĖS

Vasario 13 d. darželio kieme šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai: čigonai, velniukai, ožkos, meškos. Vijome žiemą iš kiemo, kvietėme sugrįžti pavasarėlį. Sočiai per žiemą valgęs Lašininis pralaimėjo kovą prieš Kanapinį. Su More sudeginome visas savo ydas, blogas mintis ir darbus.

KALĖDŲ ŠVENTĖ MŪSŲ DARŽELYJE

„Paukštelių“ grupės vaikai kartu su savo tėveliais apsirengė vienodų personažų rūbais ir sukūrė gražią Kalėdinę pasaką.

„Drugelių“ grupės vaikai tapo spalvotais nykštukais, kurie, pasišviesdami žibintais, atkeliavo prie eglutės ieškoti Kalėdų Senelio.

„Bitučių“ grupės vaikai laukė Kalėdų Senelio pasipuošę princesių, fėjų, riterių ir kitų pasakų personažų apdarais.

„Nykštukų“ grupės vaikai ieškojo Metų laiko būgno, kurį pasisavino nepakviesta į Kalėdų šventę Piktoji burtininkė.

„RUDENĖLIO“ PRAMOGOS

Spalio 26 d. sukvietėme tėvelius į grupių „Rudenėlio“ pramogas. Kiekviena grupė savitai ir išradingai keliavo rudenėlio takeliu.

Mūsų mažiausieji „Paukštelių“ grupės vaikai tapo žirniukais, sėdo į žalią laivą ir plaukė į rudenėlio šalį. Ten surado įvairių rudens gėrybių.

„Drugeliai“ sekė rudeninę pasaką „Nykštukų kepurė“.

Įsismarkavęs rudens vėjas nupūtė nykštukų raudonas kepurėles. Jie susirūpinę vaikštinėjo parke ir ieškojo savo kepurėlių. Keliaudami sutiko grybų pulkelį su įvairiaspalvėmis kepurėlėmis, boružėles, savo raudona spalva primenančias nykštukų kepurėles ir parke čirškiančius žvirbliukus. Į pasaką sėkmingai įsijungė ir grupės tėveliai. Po parką vaikštinėjo Marijos tėtis – ponas su daug skrybėlių ant galvos. Kipro mama – ponia su skrybėle – parke lesino žvirbliukus. Pasaka baigėsi laimingai, nes nykštukai surado savo kepurėles. Jas atpūtė vėl įsismarkavęs rudeninis vėjas, kuriuo tapo auklėtoja.

Pas „Bitučių“ grupės vaikus atkeliavo rudenėlis su savo spalvomis ir gėrybėmis: įvairiaspalviais lapeliais, gilėmis, riešutėliais. Rudenėlis neaplenkė ir bitučių, kurias užmigdė atšalus orui ir apmirus gamtai. Jos ruošiasi žiemoti savo šiltuose avilėliuose, o pavasarį vėl pas mus sugrįžti.

Priešmokyklinukai „Nykštukų“ grupės vaikai surengė daržovių turgų. Daržovės pasakojo apie save, gyrėsi, kuo jos ypatingos ir sveikos, kvietė jas valgyti, ragauti, skanauti. O daržovių, vaisių ir uogų turguje buvo įvairių. Tai – moliūgai, agurkai ir morkos, obuoliukai, kriaušės ir bruknės. Netrūko turguje muzikos, šokių ir linksmybių.

ATSISVEIKINIMO  SU  DARŽELIU  ŠVENTĖ

                    Gegužės 25 d. priešmokyklinė „Paukštelių“ grupė pakvietė tėvelius į atsisveikinimo su darželiu šventę.

Vaikai parodė linksmą ir pamokančią istoriją „Pieštukai – peštukai“. Daug gražių žodžių ir dainų skyrė darželiui, auklėtojoms, draugams. Visi pasiruošę ir laukiantys mokyklos, nusiteikę keliauti į žinių šalį.

Sušoktas paskutinis valsas sujaudino visus į šventę susirinkusiuosius.

Šventę vainikavo darželio kieme į dangų paleisti įvairiaspalviai helio balionai. Visus lydėjo puiki nuotaika ir teigiamos emocijos.

MOTINOS DIENOS ŠVENTĖ

Gegužės 4 d. mamytes ir močiutes pakvietėme į Motinos dienos šventę. Vaikai nuoširdžiausias eiles, skambiausias dainas ir gražiausius savo darbelius dovanojo mylimoms mamytėms.

„Drugelių“ grupės vaikai žaidė su saulės spindulėliais, savo mamytėms dovanojo saulytes, o šypsenas siuntė iš žydinčios gėlių pievos.

„Bitučių“ grupės vaikai siuntė savo sveikinimus ir linkėjimus mamytėms iš bičių avilio. „Bitutės“ skraidė, dūzgė, rinko iš gėlių nektarą ir medumi vaišino savo mamytes ir močiutes.

„Nykštukai“ mamytėms dovanojo muzikinę kompoziciją „Vienos pievos istorija“, kurią atliko pagal klasikinės muzikos melodijas. Skambėjo dainos apie mamą, mamos suknelę, jos batelius. Gražiausi padėkos žodžiai buvo skirti ir brangioms močiutėms.

„Paukšteliai“ sveikino savo mamytes nuoširdžiais žodžiais, skambiomis dainomis bei linkėjimais. Mamytės ir močiutės atsidėkojo šypsena ir širdies šiluma.

UŽGAVĖNĖS DARŽELYJE

Paskutinę vasario mėnesio dieną darželyje šurmuliavo Užgavėnės. Vaikai, persirengę velniukais, ožiais, čigonais, raganomis, šoko, dainavo prie Morės. Jie kvietė sugrįžti pavasarėlį, paukštelius, o žiemai – greičiau bėgti iš kiemo. Stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovą, padėjo traukti virvę ir nugalėti Lašininį. Prisivalgę gardžių blynų, ėjome į kiemą ir sudeginome Morę, kartu su visu blogiu, susikaupusiu per žiemą.

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ŠVENTĖ „MES – LIETUVOS VAIKAI“

 Vasario 15 dieną darželyje šventėme Lietuvos Nepriklausomybės šventę – Lietuvos gimtadienį – „Mes Lietuvos vaikai“. Šventiškai apsirengę, pasipuošę tautiniais rūbais, susikaupę, šventę pradėjome klausydami Lietuvos himno. Vaikai deklamavo apie Tėvynę ir tėvelius, gimtinę, jos gamtos grožį – upes, ežerus, ąžuolus, paukščius, jos turtą – gintarus. Dainavome apie Lietuvėlę, šokome ratelius, žaidėme žaidimus. Visi kartu „piešėme“ Lietuvą, dainuodami ir iškeldami pagrindines  Lietuvos spalvas – geltonas saulytes, žalius ąžuolo lapus ir raudonas širdeles. Šventę vainikavo bendra daina „Gražiausios spalvos“.

KALĖDINĖS  EGLUTĖS  ĮŽIEBIMAS  ANTAKALNIO  SENIŪNIJOJE

 „NYKŠTUKŲ“ grupės vaikai kartu su auklėtoja Aurelija vyko įžiebti  Kalėdinės eglės Antakalnio seniūnijos kieme. Vaikus linksmino Kalėdų Senelis ir pasakų personažai. Smagiai pašokę ir pasilinksminę, vaikai grįžo į darželį.

KALĖDOS DARŽELYJE

Vaikus aplankė Kalėdų Senelis. Visa bendruomenė pasidžiaugėme vaikų šventinėmis pramogomis. Kalėdų Senelis kartu su vaikais ir tėveliais šoko, žaidė ir šmaikštavo.

„Drugelių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis nutarė kartu keliauti ieškoti „Besmegenio nuotykių“.

„Bitučių“ grupėje vaikai buvo apsirengę lėlėmis ir kitais žaislais. Jie „susėdo į lentynas“ ir laukė nakties, nes Kalėdų naktį net  žaislai ima kalbėtis…

„Nykštukų“ grupėje „Varvekliukas“ ieškojo Šventų Kalėdų. Ieškodamas Šv. Kalėdų sutiko snaiges ir miško gyventojus.

„Paukštelių“ grupės vaikai vaidino Karalių ir Fėją. Karalius norėjo pasikeisti savo aprangą, bet pasakos pabaigoje pamatė, kad nauja apranga Karaliui netiko.

 

PEDAGOGAI VAIDINA VAIKAMS

Paskutinę kalendorinio rudens dieną darželio pedagogai surengė pramogą vaikams. Jie parodė spektaklį „Kaip vilkas ėjo giminių aplankyti“. Vaidino senas vilkas – pusiau rudas, pusiau pilkas, gudruolė lapė ilgasnapė, kiškelis pilkas, dvi juokingos varnos ir ežiukas. Vaikai buvo nustebę ir sužavėti. Visus – ir artistus, ir vaikus – užvaldė teigiamos emocijos ir gera nuotaika. Dar ilgai po spektaklio vaikai dalijosi savo pastebėjimais, nuotaikomis ir įspūdžiais. Jie buvo nustebę, kad ir auklėtojos moka vaidinti.

ŠVENTAS  MARTYNAS  –  ŽIBINTŲ  DIENA

 Lapkričio 11 dieną mūsų darželis paminėjo Žibintų dieną. Gaminome žibintus iš popieriaus: puošėme juos akvarele, vilgėme aliejumi. Tokiu būdu pagaminti žibintai gražiai paskirsto ir skleidžia šviesą. Gaminome žibintus ir iš moliūgų: skobėme vidų, pjaustėme langelius ir kitokius ornamentus.

Švento Martyno vakarą žibintais papuošėme lauko taką į darželį. Jų skleidžiama šviesa mažino tamsą, suteikė jaukumo, šiltais jausmais užplūdo ir ramino vaikų, tėvų ir pedagogų širdis, nuteikė geriems ir prasmingiems darbams.

RUDENĖLIO PRAMOGOS

Spalio 20 dieną darželyje vyko grupių „Rudenėlio pramogos“.  Puikavosi tėvų ir vaikų darbelių iš gamtinės medžiagos ir daržovių paroda.

„DRUGELIŲ“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis „keliavo“ moliūgų traukinuku per „Rudens šalį“, aplankydami „Daržovių“, „Grybų“, „Lietaus“, „Lapų“, „Ežiukų“ stoteles. Kelionę lydėjo eilėraštukai, dainelės, žaidimai ir gera nuotaika.

„BITUČIŲ“ grupės vaikai tapo žirniukais ir pupelėmis. Jie draugavo ir pykosi, šoko ir dainavo, o taip pat žaidė pirštukų žaidimus.

„NYKŠTUKAI“ nešė lietaus lašelius ir šoko kartu su debesėliu, o bitutės darbštuolės dūzgė ir prinešė į avilius medaus. Skambėjo linksmos dainelės, sukosi rateliai ir visus lydėjo puiki nuotaika.

„PAUKŠTELIAI“ pasipuošę tautiniais rūbais apdainavo ilgą duonelės kelią. Tik vilkas pilkas nekantravo kuo greičiau duonelės paragauti, bet ilgai laukęs nusprendė, kad rugių nesės ir duonelės nekeps.

 

Atsisveikinimas su darželiu

 Gražią gegužės 26 d. popietę priešmokyklinė „Drugelių“ grupė šventė Atsisveikinimo su darželiu šventę. Vaikai išsakė daug gražių žodžių darželiui, auklėtojoms. Juos sveikino ir atsisveikino, linkėjo sėkmės mokykloje mažesnieji draugai – „Paukštelių“ grupės vaikai. Darželio direktorė apdovanojo diplomais ir palinkėjo, kad vaikai augtų ir stiprėtų, o smalsumas atvertų vartus į žinių šalį. Tėveliai dėkojo darželiui už gražius ir prasmingus, saugius ir laimingus keturis metus darželyje.

„Nykštukai“ ir „Bitutės“ mini Šeimos dieną

Gegužės 12 d. „Nykštukai“ ir „Bitutės“ minėjo Šeimos dieną. 

„Bitučių“ grupės vaikai sveikino savo šeimos narius ir dovanojo gėlytes su nutūpusiomis ant jų bitutėmis.

„Nykštukų“ grupės vaikai, pasipuošę tautiniais rūbeliais, spinduliavo šventinę nuotaiką. Mamos dainavo ir grojo kartu su savo vaikais. Buvo gražu, jautru ir miela!

„Paukšteliai“ švenčia Motinos dieną

 

Balandžio 28 d. popietę pakilios nuotaikos „Paukštelių“ grupės mamos rinkosi į darželį. Jų laukė šventiškai nusiteikę ir pasipuošę vaikai, kurie sveikino savo mamas su Motinos diena. Jie gražiomis eilėmis ir dainelėmis išsakė savo meilę ir dėkojo mamytėms už rūpestį, švelnumą, gerumą bei atlaidumą. Vaikai dovanojo savo rankų darbelius – paveikslėlius su gėlėmis. Šventę vainikavo bendras šokis – žaidimas su mamomis, kuris suteikė daug teigiamų emocijų tiek vaikams, tiek jų mamytėms.

 

GRUPIŲ PAVASARIO PRAMOGOS

 Balandis – gamtos prisikėlimo metas. Fenologiniame kalendoriuje – tai tikrasis pavasaris, dovanojantis žmogui ilgesnį saulės spindulį, laukų žalumą, paukščių dainą.

Šiltą balandžio popietę darželyje vaikai susirinko pramogauti.

 

„Bitučių“ grupės vaikai dainele, žaidimu ir gera nuotaika pažadino darbštuoles bitutes.

 

„Nykštukų“ grupėje suskrido pulkas paukštelių – kleketavo gandrai, puikavosi gulbė, vieversiai ir kukavo gegutė.

 

„Paukštelių“ grupės saulutė ištirpdė varveklius ir pražydino pirmuosius žibučių žiedelius.

 

„Drugelių“ priešmokyklinės grupės vaikai visus pakvietė į paukščių puotą.

Puotos karalius –žvirblis. Jis išsirinko sau nuotaką – išmaniąją pelėdą.

Pramogoje skambėjo lietuvių liaudies dainelės, kiti tautosakos kūrinėliai.

 

KOVO 11-SIOS MINĖJIMAS  

Su daina ir šokiu paminėjome Kovo 11-ąją Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Pušaitė“. „Paukštelių“ grupės vaikai ir auklėtoja, pasipuošę tautine simbolika, smagiai šoko ir dainavo. Visus lydėjo šventiška nuotaika.

GRAŽIAUSI ŽODŽIAI LIETUVAI IŠ VAIKIŠKŲ ŠIRDELIŲ

 

Vasario 18 dienos popietę  Vilniaus vaikų darželio „Naminukas“ „Paukštelių“ grupės tėveliai gausiai rinkosi į grupę. Ši diena buvo ypatinga. Grupėje vyko bendruomenės šventė – eilėraščių konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai iš vaikiškų širdelių“. Šįkart vaikus eilėraščių mokino ne auklėtojos, o jų tėveliai. Jie šeimoje patys rinkosi, ieškojo patinkančių eilėraščių ir mokėsi vaizdžiai ir išraiškingai deklamuoti.

Grupės auklėtojos Regina Vaitkevičienė ir Regina Karlonienė ragino ir mažųjų tėvus būti aktyviais šventės dalyviais. Jos kvietė dainuoti, groti, deklamuoti ar kitaip save atskleisti, papildyti, paįvairinti mūsų renginį bei prisidėti prie pačių gražiausių linkėjimų Lietuvai.

Grupė  visus dalyvius sutiko šventiškai papuošta: ant langų „žydėjo“ trispalvės gėlės, stalus puošė geltonos, žalios ir raudonos spalvos vėjo malūnėliai. Lietuvos žemėlapis ir plakatas „Lietuvos ženklai“ tarsi norėjo pasakyti, kad mes gyvename Lietuvoje ir esame jos vaikai. Tėvai turėjo galimybę susipažinti su stendu „Vaikai kalba apie Lietuvą“, kur vaikai atvira širdimi dėstė savo mintis, pastebėjimus apie Lietuvą, Tėvynę, gimtinę. Visi buvo šventiškai pasipuošę ir džiugiai nusiteikę.

Šventę pradėjome darželio himnu. Iš tėvelių išsirinkome vertinimo komisiją, kuri buvo palankiai nusiteikusi ir pasiruošusi vertinti vaikų eilėraščius. Vaikai susikaupę stengėsi kuo išraiškingiau padeklamuoti savo išmoktus žodelius, kai kurie net prisiminė pasakyti eilėraščio autorių ir pavadinimą. Eilėraščius lydėjo gausūs tėvelių plojimai. Vertinimo komisija buvo sužavėta ir kėlė savo balus – besišypsančias saulytes, o debesėlių pakelti net neprireikė. Kiekvienas vaikas su nekantrumu laukė savo vertinimo, o kiek džiaugsmo buvo jų akyse, kai iš komisijos gaudavo visas tris saulytes!

Vėliau vaikai dainavo apie Tėvynę gintarinę. Mergaitės šoko lietuvių liaudies ratelį „Sėja sesutės žalias rūteles“, o berniukai pritarė dainuodami. Mergaitės dainavo lietuvių liaudies dainelę apie kukutį. Vasarės grojimas pianinu, o Sofijos dainavimas sulaukė iš žiūrovių šūksnių „Bravo!”

Daugiausiai tėvelių plojimų, o vaikų džiaugsmo ir juoko sukėlė abiejų auklėtojų Reginų ir abiejų žemaičių atliekama žemaitiška daina „Pempel, pempel“.

Po šios dainos šventės vedėja Regina Vaitkevičienė pakvietė tėvelius tęsti mūsų šventę. Augustės mama skaitė Bernardo Brazdžionio poeziją, o mamų kvartetas, akomponuojant Vasarės mamai,  dainavo Galinos Savinos dainą „Lietuva“ pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius.  Austėjos tėčiui dainuojant Kipro Mašanausko dainą „Lietuva“ ir pritariant gitara, kartu dainavo visi šventės dalyviai. Tai buvo taip jautru, šilta ir artima. Širdžiai mieli žodžiai ir iki skausmo pažįstamos melodijos visus palietė ir labai suartino.

Šventės finalinę dainą „Brangiausios spalvos“ dainavome visi kartu. Eilės tvarka vaikų keliami geltoni, o tėvų –  žali ir raudoni vėjo malūnėliai, leido visiems pasidžiaugti mūsų vėliavos spalvomis bei didžiuotis savo Lietuva.

Pagaliau atėjo metas apdovanojimams. Specialiai šiam renginiui sukurtais medaliais-širdelėmis iš odos ir gintaro buvo apdovanoti visi eilėraščių konkurso dalyviai. Vaikai neslėpė džiaugsmo ir teigiamų emocijų, kai jų kaklą papuošdavo šis apdovanojimas. Nebuvo pamiršti ir tėveliai, puikiai pasirodę ir sulaukę gausių aplodismentų.

Pasivaišinę lietuviška duona ir skilandžiu, saldumynais, atsigaivinę sultimis, visi pakilios nuotaikos ir su meile Lietuvai širdyse išsiskirstėme. Iki susitikimo sekantį kartą!

Tokie grupės bendruomenės renginiai labai naudingi ir reikalingi tiek vaikams, tiek ir tėvams. Jie kelia vaiko savivertę, pasitikėjimą savo jėgomis bei pasididžiavimo savo tėveliais jausmą. Tėvai jaučiasi svarbiais ir pilnaverčiais grupės dalyviais bei lygiaverčiais partneriais. Jie  mato, pastebi ir įvertina vaiko gebėjimus, galimybes bei pasiekimus. O svarbiausia – tokie susibūrimai visus suartina ir palieka daug teigiamų emocijų.

 

Regina Vaitkevičienė

Vilniaus vaikų darželio „Naminukas“

„Paukštelių“ grupės auklėtoja

 

UŽGAVĖNĖS DARŽELYJE

 

Nuo pat ryto vaikai skubėjo į darželį džiugiai nusiteikę – juk šiandien UŽGAVĖNĖS!

Visi žinojo, kad galės būti persirengėliais:  velniukais, žydukais, čigonais, ožiais ir dar kuo panorėję.

Vaikai susirinko į salę ir, „velniui“ grojant akordeonu, žaidė, šoko, dainavo ir triukšmavo aplinkui Morę, kurioje buvo apsigyvenusios visos blogybės  – blogi darbai, poelgiai, žodžiai, mintys. Vaikai vijo žiemą ir  kvietė sugrįžti pavasarį. Daugiausiai emocijų sukėlė Kanapinio ir Lašininio apsižodžiavimai ir grumtynės, virvės traukimas. Per žiemą mėsos ir lašinių persivalgęs ir nutukęs Lašininis pralaimėjo kovą prieš stiprų ir energingą Kanapinį.

Iš salės persirengėliai ėjo į virtuvę ir savo oracijomis prašė blynų:

„Šeimininke šių namelių

Susimilki dėl svetelių.

Duok duok, ką turi,

Kad širdelė būt rami.“

Gavę skanių blynų, visi vaišinosi ir džiaugėsi.

Išėję į lauką, garsiai vijome žiemą – „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ – sudeginome Morę su visomis jos blogybėmis.

 

Mūsų kaimynai – Antakalnio seniūnijos darbuotojai pakvietė mūsų darželio vaikus ir darbuotojus padėti įžiebti Kalėdinę eglutę.

Akimirkos iš eglutės įžiebimo renginio.

a a

Vaikų Kalėdos darželyje.

Prieš Kalėdas vaikus aplankė Kalėdų senelis.

Kiekviena grupė pristatė savo meninę programą tėvams .

 

“Bitučių“ grupės vaikai žaidė žiemą.

b c

„Nykštukai“ buvo baltos snaigės ir balti kiškiai ,kurie šoko linksminosi prie Kalėdinės eglutės.

d e

„Paukštelių„ grupės vaikai keliavo metų ratu ir sukvietė prie eglutės metų laikus.

f g

„Drugeliai“ tapo fėjomis ir piratais,  kurie keliavo po pasaulį, bet sugrįžo į Lietuvą švęsti Kalėdų.

q w

RENGINIAI, SKIRTI MOTINOS DIENAI, ŠEIMOS TRADICIJOMS PAMINĖTI

 

Tau, mamyte, ši dainelė

Tau žiedus gėlytės kelia.

r sventiniairenginiai6y

DIDŽIUOJAMĖS SAVO ŠALIMI, GERBIAME IR BRANGINAME LIETUVOS PRAEITĮ

Šokame lietuvių liaudies šokius, žaidžiame žaidimus, dainuojame liaudies dainas. Orientuojamės  į tradicines vertybes –  sužinome tautos papročius, tradicijas, perimame dorinius principus.

Darželyje minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją ir Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją.

ą č

„Aš myliu Lietuvą“ – akimirka iš renginio.

ę

ŠIAIS METAIS SU DAINA IR ŠOKIU PAMINĖJOME KOVO 11-ĄJĄ VILNIAUS LOPŠELYJE-DARŽELYJE „PUŠAITĖ“

Mūsų darželio priešmokyklinės grupės auklėtiniai ir jų pedagogė Marija Kobzakienė dalyvavo lopšelio-darželio „Pušaitė“ organizuotame renginyje Kovo 11-ąjai paminėti.

Vaiko pilietiškumo ugdymas prasideda nuo darželio ir šeimos. Vaikai ugdomi suvokti savo vaidmenį tautos gyvenime, tradicijose, skatinami perimti mūsų šeimos ir tautos papročius, puoselėti ir tęsti susiformavusias tautos tradicijas.

ė