Iniciatyva "Apibėk mokyklą"

• Paskelbta: 2022-10-07

Iniciatyva „Apibėk mokyklą“

Mūsų lopšelis-darželis prisijungė prie iniciatyvos „Apibėk mokyklą“, kurią organizuoja Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras. Iniciatyvos tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ metu rugsėjo-spalio mėnesiais kiekvieną dieną vaikai ir mokytojai bėga aplink savo darželį. Jei kai kuriems vaikams dėl jų fizinės būklės netinka bėgimas, jie eina sparčiu žingsniu. Šiame bėgime neturi būti konkurencijos. Kiekvienas vaikas gali pasirinkti jam tinkamą judėjimo tempą.

Judėjimas būdingas žmogui nuo pat gimimo. Gamta įpareigoja vaiką augti ir bręsti per veiklą, aktyvumą ir judėjimą. Visas jo organizmas ir nervų sistema tik tuomet normaliai vystosi ir funkcionuoja, kai vaikas juda.

Vaikai noriai dalyvauja bėgime, juda pagal savo fizines galias, laisvai, be didelės įtampos bei patiria džiaugsmą ir malonumą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Vaitkevičienė