Bandymai ir eksperimentai

• Paskelbė : Regina Vaitkevičienė
  • Paskelbta: 2022-11-25
  • Kategorija: Aktualijos

Šią savaitę mažieji "Nykštukų" grupės vaikai atliko bandymus. Jie tapo tyrinėtojais ir atradėjais. Į pieno indelį pylė maistinius dažus ir stebėjo, kaip išsiskirsto dažai. Mažieji ugdytiniai ne tik susipažino su spalvomis, bet ir ausų krapštukus merkė į skystą muilą ir vėl į pieną ir stebėjo, kaip muilas išmaišo spalvas.

Priešmokyklinukai "Paukšteliai" atliko eksperimentą su įvairiomis tirpiomis ir netirpiomis medžiagomis. Vandenyje tirpino cukrų, druską, miltus ir aliejų. Dienos eigoje maišė ir stebėjo tirpalus. Geriausiai vandenyje ištirpo druska ir cukrus ir gavosi skaidrūs tirpalai. Miltai ištirpo, bet paliko neskaidrų tirpalą, o aliejus visiškai neištirpo - tik plūduriavo vandens paviršiuje. Vaikai padarė išvadą, kad skirtingos medžiagos vandenyje tirpsta skirtingai ir nepriklauso nuo maišymo trukmės.