Skaičiuojame iš gamtinės medžiagos

SKAIČIUOJAME IŠ GAMTINĖS MEDŽIAGOS

Rudenį mūsų darželio kiemas pilnas ,,skaičiavimo priemonių“ – kaštonų. Vaikai juos renka, dalijasi, nešasi į namus, dovanoja draugams. Priešmokyklinėje „Nykštukų“ grupėje vykdėme trumpalaikį projektą „Skaičiuojame iš gamtinės medžiagos“. O kaip smagu sudėlioti iš kaštonų ne tik namą, žmogeliuką, bet ir skaičių. Skirstėmės po du, komandomis ir dėliojome norimus skaičius. Komandinėje veikloje išryškėjo kai kurios naujos vaikų savybės –  tai lyderio, organizatoriaus. Kiti prisiminė savo ir šeimos narių amžių ir sudėliojo reikiamą skaičių. Skaičiavome, dėliojome skaičius iš nukritusių medžių lapų, šakelių ir kitokios gamtinės medžiagos. Vaikams buvo įdomu, jie ugdėsi skaičiavimo įgūdžius, kritinį mąstymą, atsiskleidė jų sumanymai ir kūrybiškumas.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Dalia Masilionienė