Trumpalaikis projektas "Vandens pasaulis"

TRUMPALAIKIS PROJEKTAS „VANDENS PASAULIS“

Priešmokyklinės „Bitučių“ grupės vaikai kovo-balandžio mėn. vykdė trumpalaikį projektą „Vandens pasaulis“. Projekto tikslas – suteikti vaikams žinių apie vandenį, jo svarbą žmogui bei mus supančiai aplinkai, sudaryti sąlygas vaikams tyrinėti vandens savybes, eksperimentuoti. Projektas skirtas Pasaulinei vandens dienai. Vykdydami šį projektą vaikai išmoko rūpintis ir saugoti vandenį. Ugdytiniai suvokė, koks svarbus vanduo yra žmogui ir gamtai. Vaikai tyrė vandenį, jį matavo stiklinėmis, pipetėmis, skaičiavo ir fiksavo, kiek stiklinių vandens per savaitę išgeria, kiek panaudoja kitoms reikmėms: rankų plovimui, gėlių laistymui, dailės darbeliams. Atlikdami įvairius bandymus ir eksperimentus, stebėjo vandens būvį, dažė jį, virė, aiškinosi vandens spalvą, skonį. Vaikai atliko įvairius kūrybinius darbus, sukūrė plakatą „Kam reikalingas vanduo“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Jankovskaja