Ilgalaikis projektas "Augu sveikas"

PROJEKTAS „AUGU SVEIKAS”

2021-2022 mokslo metais “Varpelių” grupės vaikai dalyvavo ilgalaikiame projekte “Augu sveikas”. Vaikai ugdėsi asmens higienos įgūdžius, mokinosi taisyklingai plauti rankytes, sužinojo apie sveiką mitybą. Žaisdami žaidimus, klausydamiesi linksmų dainelių ir stebėdami judesius, juos kartojo ir naudojo plaudamiesi rankas. Susipažino su maisto piramide ir joje  išdėstytais maisto produktais. Vaikai sužinojo, kurie produktai reikalingiausi ir įvardijo, kuriuos valgyti sveika, o kurių reikėtų atsisakyti. Žaidė žaidimus su daržovių muliažais. Žinias panaudojo pačių susigalvotuose žaidimuose virtuvėlėje – „virdami valgyti ir duodami kitiems paragauti pagaminto maisto“. Žaidė žaidimą  „Pamaitink žmogeliuką“ – kiekvienas galėjo parodyti savo žinias, tiksliai įvardindamas daržoves ir vaisius, maitindamas „žaisliuką-žmogeliuką“. Vaikai atliko  daug įvairių dailės darbelių skirtingomis technikomis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Monika Serapinaitė, Aldona Karoblienė, Aušra Švedskaitė