Ilgalaikis projektas "Metų spalvos"

ILGALAIKIS PROJEKTAS „METŲ SPALVOS“

„Saulučių“ grupės ilgalaikio projekto „Metų spalvos“ tikslas – pastebėti ir įvardinti spalvas gamtoje, keičiantis metų laikams. Projekto metu vaikai gyveno ir žaidė spalvų pasaulyje. Grupės aplinka buvo paruošta taip, kad vaikai galėtų tyrinėti, maišyti ir stebėti kaip spalvos virsta įvairiais atspalviais. Projekto metu vaikai gavo daug informacijos apie spalvas. Atlikdami įvairias užduotis išmoko spalvas sieti su aplinkos daiktais. Išmoko pastebėti spalvingus metų laikus: rudeninių lapų tonus, žiemos baltumą ir pavasario žiedų spalvingumą. Projekto metu vaikai įgijo socialumo įgūdžių – išmoko bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais. Visus metus vaikai kurdami spalvotus darbelius, šokdami, improvizuodami ir grožėdamiesi vieni kitų darbeliais, lavino meninę kompetenciją. Šio projekto veiklos skatina ir toliau ugdytinius stebėti metų laikų kaitą, pamilti gamtos grožį bei rūpintis šalia esančia aplinka.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Tamošiūnienė