Trumpalaikis projektas "Mūsų žalioji palangė"

TRUMPALAIKIS PROJEKTAS  „MŪSŲ ŽALIOJI PALANGĖ“

Nuo balandžio 1 d. iki gegužės 31 „Saulučių“ grupė tęsia kiekvienais metais vykdomą projektą ,,Žalioji palangė“, kurio tikslas –  skatinti domėjimąsi augalais, stebint ir pažįstant pagrindines augalų augimo ir vystymosi sąlygas.

Šio projekto metu vaikai sužinojo ir patys išbandė, kaip iš mažos sėklytės išdygsta gležnas daigelis. Kaip jį reikia atsargiai laistyti, kad nepažeistume plono stiebelio. Sužinojo, kad augalams reikia daug šviesos, šilumos (saulės),o taip pat ir drėgmės (vandens). Mažieji darbininkai grupėse pasodino stambesnes sėklas – žirnius ir svogūnus. Sėjo ne tik daržoves, bet ir gėlytes.  Kiekvieną rytą vaikai ateidavo prie palangės ir stebėdavo, kaip auga mūsų augalėliai.

Pradėję pažinti pasaulį nuo palangės, atšilus orams vaikai augalus persodino į daržą, kur vėl stebės, augins, rūpinsis, džiaugsis, lauks derliaus, o svarbiausia – atras, koks nuostabus gamtos pasaulis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ana Simanovič