Edukacinės pamokėlės apie emocijas

Gruodžio mėnesį vyresniųjų vaikų grupėse vyko edukacinės pamokėlės apie emocijas. Vaikai mokinosi atpažinti ir tinkamai išreikšti susikaupusias emocijas. Kalbėjomės ir diskutavome, kokiose situacijose jaučiame pyktį, kaip galima pastebėti, jog draugas supyko. Dalinomės savo patirtimi, ką darome, kai jaučiame pyktį. Mokinomės tinkamų pykčio raiškos būdų padedant „pykčio kamuoliukui“. Tai kamuoliukas su pavaizduotomis užduotimis, kurias galima atlikti jaučiant pyktį. Užduotys buvo sekančios: pūsti popierinį kamuolį (kurį pasigaminome iš popieriaus lapo), rankomis stipriai atsiremti į sieną, pažaisti koncentracijos žaidimą (aptarėme, kas tai galėtų būti), suplėšyti popieriaus lapą, kumščiuoti pagalvę, spalvinti mandalą. Visas užduotis atlikome grupėje.

Toliau kalbėjomės apie liūdesį -  kokiose situacijose jaučiame liūdesį, kaip galima pastebėti liūdintį draugą, ką vaikai daro, kai jaučia liūdesį. Taip pat mokinomės tinkamų liūdesio raiškos būdų padedant „liūdesio kamuoliukui“. Tai kamuoliukas, ant kurio yra pavaizduotos užduotys, kurias galima atlikti, kai jaučiame liūdesį. Užduotys buvo sekančios: priimti apkabinimą (apkabinome šalia esantį draugą), paverkti į minkštą nosinaitę, pavartyti gražių nuotraukų albumą (grupėje vartėme iliustruotas knygutes), sušokti trumpą šokį, pasiklausyti gražios dainos bei nupiešti savo liūdesį. Visas užduotis taip pat išbandėme grupėje.

Šios edukacinės pamokėlės vaikams buvo įdomios, reikalingos ir naudingos.

Martyna Grašytė, Stela Rimova