Projektas "Piešiam, tapom nateles ir dainuojam daineles"

Vasario mėnesį priešmokyklinės „Paukštelių“ grupės vaikai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų meninių-kūrybinių darbų projekte „Piešiam, tapom nateles ir dainuojam daineles“, kurį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“.

Projekto tikslas – per patyriminį ugdymą skatinti vaikų meninę raišką, estetinį skonį, kūrybiškumą, kuriant muzikos simbolius.

Uždaviniai:

• Supažindinti su muzikiniais simboliais (ketvirtinėmis ir aštuntinėmis natomis, pauzėmis ir t. t.), skatinant ugdytinių patyriminį ugdymą bei plėtojant muzikinį pažinimą.
  • Kūrybiškai ir išradingai taikyti įvairias meninės raiškos formas, technikas, medžiagas, pasitelkiant STEAM metodiką.
  • Plėtoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų bendradarbiavimą, dalijantis gerąja darbo patirtimi patyriminio ugdymo bei STEAM veiklų integravimo į ugdymo turinį srityje.

Priešmokyklinukai susipažino su muzikos ženklais – natomis ir pauzėmis, dainavo  I.Šeduikienės dainą „Šalčio natos". Jie taip pat piešė, lipdė natas iš plastilino, konstravo iš Lego kaladėlių, suko iš spalvotų raištelių. Iš kaštonų dėliojo natas „ta“ ir „ti“ ir pauzes „ša“ ir „cit“. Vaikai žaisdami išmoko muzikos ženklus ir suprato, kad žodžiams užrašyti reikia raidžių, o muzikai užrašyti reikia specialių ženklų – natų .

Ilona Žukienė, Dalia Masilionienė