Programa "Zipio draugai"

Nuo rugsėjo19 dienos mūsų lopšelyje-darželyje priešmokyklinėse "Bitučių" ir "Paukštelių" grupėse vykdoma tarptautinės programa "Zipio draugai"Pagrindinis programos "Zipio draugai" tikslas yra padėti vaikams išmokti įveikti emocinius sunkumus. Programa parengta 5-7 metų vaikams, nes manoma jog šio amžiaus vaikai būna imliausi išmokti teigiamų emocijų valdymo būdų, o susiformavę įgūdžiai padeda visą gyvenimą. Vaikai mokomi įveikti kasdienius sunkumus, atpažinti savo jausmus, apie juos kalbėtis, išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais. Pirmosios valandėlės metu kalbėjomės apie liūdesį ir džiaugsmą, piešėme tai, kas kelia liūdesį arba džiaugsmą (vaikai galėjo pasirinkti), siūlėme įvairių būdų, ką galima nuveikti kilus liūdesiui, kad neigiamas jausmas sumažėtų.

Vaikai labai susidomėję jų grupėse apsigyvenusiu vabalėliu Zipiu - prižiūri ir rūpinasi juo. Jie su nekantrumu laukia kiekvieną savaitęs vykstančių "Zipio draugų" valandėlių.

Martyna Grašytė