Susitikimas su ornitologu Gediminu Petkumi

Lapkričio 27 ir 29 dienomis mūsų lopšelyje-darželyje svečiavosi žymus ornitologas Gediminas Petkus. Jis vedė edukaciją apie žiemojančius paukščius. Įvairiaspalviai paukščiai suteikia mums daug džiaugsmo žiemos metu. Nemažai paukščių susirenka ir mūsų lopšelio-darželio teritorijoje – žiemą jie traukia į miestą ieškoti lesalo. Ką jau kalbėti apie žvirblius ir zylutes, kurie zuja ištisus metus šalia mūsų – tik ne visada per skubėjimą juos pastebime!

Ornitologas parodė filmuotos medžiagos bei fotografijų iš žiemojančių paukščių gyvenimo. Mokė vaikus, kaip juos atskirti iš išvaizdos, supažindino su jų elgesio ypatumais. Taip pat vaikai turėjo galimybę „gyvai“ susipažinti su įvairiomis lesyklėlėmis, o ornitologas papasakojo, kaip teisingai lesinti paukščius. Vaikai mokinosi pasidaryti lesyklėles iš konkorėžių, obuolių, sužinojo, kaip pasidaryti paukščių pyragą. Susipažino su žiūronais, kuriais galima stebėti paukščius ir patys stebėjo vaizdus pro langą.

Ši edukacija vaikus labai sudomino, o po jos dar ilgai dalijosi įspūdžiais.

Andželita Žurauskienė, Renata Račkauskienė, Saulė Guščiuvienė, Danutė Jankovskaja, Aušra Tamošiūnienė, Daina Usonienė