Edukacinė išvyka į saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą

Priešmokyklinių "Bitučių" ir "Paukštelių" grupių vaikai su mokytojomis keliavo į saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą. Ekskursija vyko modernioje interaktyvioje Nacionalinio lankytojų centro ekspozicijoje. Įėję vaikai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Gali įsivaizduoti, kad esi pievoje ar miške... Jie susipažino su saugomų teritorijų sistema sukdami susiliečiančius krumpliaračius.  Vaikai „keliavo gamtos ratu“. Sužinojo, kiek Lietuvoje yra saugomų teritorijų, kam jos įsteigtos ir kokia jų išskirtinė vertė. Susipažino su draustiniais ir jų svarba, juose gyvenančiais gyvūnais ir augalais. Klausėsi paukščių balsų, sužinojo, kas didžiausią savo gyvenimo dalį pramiega... Vaikai džiūgavo keliaudami labirintu ir susipažindami su įvairiomis Lietuvos vietovėmis, išskirtiniais gamtos paminklais. Galėjo „pasimatuoti“ girininko aprangą...

Ši edukacinė išvyka visiems paliko didžiulį įspūdį.

Danutė Jankovskaja, Nerija Raižytė