Obuoliukai obuoliai

• Paskelbta: 2022-10-24

Ruduo turtingas savo gėrybėmis. Soduose sunoksta obuoliai. Juos mėgstame visi – tiek maži, tiek dideli. Obuolys – įvairių mineralinių medžiagų ir vitaminų šaltinis. Ir kokių tik nebūna obuolių! Įvairiaspalvių ir įvairiaskonių – raudonų ir geltonų, žalių ir saldžių, rūgščių ir saldžiarūgščių.

Spalio 21-ąją minima Pasaulinė Obuolio diena. Mūsų lopšelyje-darželyje savaitę nuo spalio 17 iki 21 dienos pavadinome „Obuolio savaite“. Visose grupėse kvepėjo obuoliais ir vyko įvairios veiklos, susijusios su obuoliu. Vaikai ne tik valgė, ragavo, skanavo įvairių skonių obuolių, bet ir juos pjaustė, dalino, gamino obuolių mišrainę, ragavo obuolių sulčių, obuolienės, kartu su mokytojomis kepė obuolių pyragą. Taip pat kūrė rankų darbelius, žaidė žaidimus, darė eksperimentus su obuoliu (skandino vandenyje, bandė atsikąsti kabančius ant siūlo, plūduriuojančius vandenyje). Mokinosi eilėraščių, dainavo daineles apie obuoliukus. Lauke kūrė obuolius iš kaštonų, lapų ir kitokios gamtinės medžiagos. Penktadienį visi vaišinosi obuolių pyragais, kuriuos iškepė tėveliai.

Buvo puiki, įdomi ir įsimintina „Obuolio savaitė“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Vaitkevičienė