Išvyka į Lietuvos saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą

• Paskelbta: 2022-11-25

Lapkričio 23 ir 25 dienomis priešmokyklinių „Bitučių“ ir „Paukštelių“ grupių vaikai keliavo į Lietuvos saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą. Tai puiki galimybė „pakeliauti“ po Lietuvą ir susipažinti su mūsų šalies gamta, parkais, draustiniais, rezervatais, išskirtinais gamtos paminklais, augalija ir gyvūnija.

Vaikai sužinojo apie miegapelę, kuri miega net 7 mėnesius iš eilės, apie balinį vėžlį, gyvenantį Lietuvos pelkėtose vietose. Pamatė, kaip atrodo barsukas ir jo letena, kuri panaši į meškos. Taip pat sužinojo, kad slenkantys ledynai iš Skandinavijos atrideno didžiulius riedulius į Lietuvą, o didžiausias yra Barstyčių akmuo. Vaikai galėjo pasiklausyti įvairių paukštelių balsų ir net „pasimatuoti“ miškininko aprangą. Pakeliauti po labirintą ir pažiūrėti filmukus apie įdomiausias Lietuvos vietoves, upes, ežerus, pelkes, gyvūnus. Apžiūrėjo  briedžio ragus, gulbės kiaušinį ir dar daug įvairiausių eksponatų.

Išvyka vaikus sužavėjo ir paliko puikių įspūdžių.