Priešmokyklinis ugdymas 2024-2025 m.m.

• Paskelbta: 2024-01-11
  • Kategorija: Svarbu!

Priešmokyklinis ugdymas 2024-2025 m. m. bus teikiamas 2018 metais gimusiems vaikams ir:

• 2019 m. sausio 1 d. – balandžio 30 d. gimimo vaikams (pagal tėvų pageidavimą, vaiko vertinimas PPT neprivalomas).
  • 2019 m. gegužės 1 d. – rugpjūčio 31 d. gimimo vaikams (pagal tėvų pageidavimą, būtinas vaiko vertinimas PPT, galutinį sprendimą priima tėvai).

Dėl vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikių, pažangos įvertinimo.

Vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikių, pažangos įvertinimas atliekamas, jeigu tėvai (globėjai) nusprendžia pradėti ugdyti pagal priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą vaiką, kuriam tais kalendoriniais metai 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d.

Įvertinimą atlieka Tarnybos psichologai nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

Tėvai (globėjai) ne vėliau kaip iki rugpjūčio 14 d. imtinai turi kreiptis į Tarnybą dėl vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikių, pažangos įvertinimo. Gavę Tarnybos išvadą-rekomendaciją, sprendimą dėl tolesnio vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d., ugdymosi pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą priima tėvai (globėjai).

Primename, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka, įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą, priešmokyklinis ugdymas gali trukti dvejus metus tik tiems vaikams, kurie pagal priešmokyklinio ugdymo programą pradėjo ugdytis nuo 5 metų. Jei vaikas pradėjo ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kai jam tais kalendoriniais metais suėjo 6 metai, ugdymas teikiamas pagal vienų metų priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą.

Vilniaus pedagoginė-psichologinė tarnyba

Vivulskio g. 2a, LT-03220 Vilnius

Tel.: (8 5) 265 09 12

El. paštas rastine@ppt.vilnius.lm.lt

• 2019 m. rugsėjo 1 d.- gruodžio 31 d. gimimo – priešmokyklinio ugdymo vykdyti negali.

Atkreipiame dėmesį, kad jeigu įstaiga teikia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, vaikas, baigęs ikimokyklinio ugdymo programą, tęsia priešmokyklinio ugdymo programą toje pačioje įstaigoje.

Jeigu tėvai (globėjai) pageidauja keisti įstaigą, vykdančia priešmokyklinio ugdymo programą kita ugdomąja kalba, teikia naują prašymą per IS https://svietimas.vilnius.lt/ . Tėvai (globėjai), pageidaujantys pakeisti vaikui įstaigą, kuri vykdo priešmokyklinio ugdymo programą, pildo prašymą per IS  https://svietimas.vilnius.lt/  dėl keitimo.