Covid-19

Pagrindiniai aspektai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

• Prasidėjus rudens sezonui, padaugėjo įvairiausių susirgimų, tarp jų ir COVID-19 ligos atvejų. Siekiant suvaldyti ligos plitimą ir saugoti vieniems kitus, kviečiame iš ugdymo įstaigos atsiimti 5 savikontrolės greitųjų antigeno testus (toliau – GAT) skirtus kiekvienam vaikui. GAT iš seilių išduoti ikimokyklinio amžiaus vaikams. Siekiant testavimą atlikti tinkamai bei, kad procesas būtų dar aiškesnis dalinamės išsamiomis GAT naudojimosi instrukcijomis (žr.„Instrukcija GAT iš seilių“). Daugiau informacijos apie testų dalinimą ir COVID-19 ligos valdymą rasti galite Sveikatos apsaugos ministerijos naujienose, nuoroda: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/visuomenes-sveikatos-biurai-salies-ugdymo-istaigoms-ir-bendruomenems-dalins-covid-19-savikontroles-testus

• Saugant save ir kitus svarbu prisiminti ir laikytis pagrindinių profilaktikos priemonių (tinkamos rankų higienos, reguliaraus patalpų vėdinimo, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo laikymosi), o jaučiantiems COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) būdingus simptomus, atlikti testą ligos nustatymui. Detalesnę informaciją apie COVID-19 profilaktikos priemones prisegame (žr. „COVID-19 ligos rekomendacijos”).

• COVID-19 ligos valdymo priemonės: COVID-19 liga valdoma kaip kitos per orą plintančios užkrečiamosios ligos, todėl COVID-19 ligos epidemiologinė priežiūra ir valdymas integruojami į gripo ir kitų ūmių virusinių kvėpavimo takų valdymo sistemą.
  • Ugdymo paslaugų organizavimas: nebeliko ugdymo paslaugų organizavimo būtinąsias sąlygas reglamentuojančių Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų. Teikiant ugdymo paslaugas laikomasi visuomenės sveikatos saugos reglamentų reikalavimų.

• Gydytojo sprendimu pacientas laikomas pasveikusiu, jei 24 val. pacientas nebekarščiuos ir jaučiasi gerai.

• Testavimas: periodinis profilaktinis testavimas savikontrolės testais ir aplinkos paviršių tyrimai ugdymo įstaigose nevykdomi.

• Atvejų tyrimas: kiekvienas COVID-19 ligos atvejis netiriamas epidemiologiškai, išskyrus tais atvejais, jei pradėtų plisti nauja pavojinga atmaina.

• Atsiradus naujai pavojingai viruso atmainai, silpstant kolektyviniam imunitetui ar virusui pradėjus sparčiai plisti tarp pažeidžiamiausių visuomenės grupių, situacija ir keliami reikalavimai gali pasikeisti.